שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

הצעת חוק בהוואי: תיאסר מכירת סיגריות למי שגילו מתחת ל-100

עפ"י הצעת החוק, האישור על מכירת סיגריות יהיה הדרגתי על ידי העלאת גיל המינימום לרכישתן ב-10 מדי שנה בשנת 2020. "המחוקק מצא שהסיגריה נחשבת למוצר הקטלני ביותר בהיסטוריה האנושית", נאמר בהצעת החוק

שירות כלכליסט 17:2910.02.19

הצעת חוק בהוואי: לאסור בהדרגה עד שנת 2024 מכירת סיגריות למי שהוא מתחת לגיל 100.

 

 

 

עפ"י הצעת החוק, האישור על מכירת סיגריות יהיה הדרגתי על ידי העלאת גיל המינימום לרכישתן ב-10 מדי שנה, החל בגיל 30 בשנת 2020. ההגבלות לא יחולו על סיגרים, טבק מקטרות, טבק ללעיסה והסנפה, ועל סיגריות אלקטרוניות.

 

"המחוקק מצא שהסיגריה נחשבת למוצר הקטלני ביותר בהיסטוריה האנושית", נאמר בהצעת החוק. "הסיגריה היא מוצר מסוכן ופגום בצורה בלתי סבירה, אשר הורג מחצית ממשתמשיו בטווח ארוך".

 

 צילום: שאטרסטוק

 

 

ההצעה גם מדגישה את "התמכרות תושבי המדינה לסיגריות שמתבטאת בסכומי כסף גדולים שמקבלת המדינה בצורת מסי מכירה של סיגריות". בדברי ההסבר לחוק נאמר כי ההכנסות ממסים אלה הגיעו לאחרונה ליותר ממאה מיליון דולר בשנה.

 

זו הסיבה שהמחוקק מציע איסור יותר הדרגתי "שיתמקד בתחילה בקבוצות גיל צעירות יותר שהן הכי סבירות להרוויח מאיסור על מכירת סיגריות", וכך יאפשר למדינה ארכה לחיפוש אחר מקורות הכנסה חלופיים.

 

עם זאת, מצוין בהצעה ש"יהיה אידאלי ויציל יותר חיים לאסור לגמרי על מכירת סיגריות לכל הגילאים, מיידית."

 

בהוואי תקפות כמה מההגבלות הנוקשות ביותר על סיגריות בארה"ב – והיא הייתה המדינה הראשונה שהעלתה את הגיל המותר לרכישתן ל-21.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x