שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

גרמניה תסגור את כל תחנות הכוח הפחמיות עד 2038

בין השאר, הממשלה תספק סיוע של 40 מיליארד יורו למחוזות שייפגעו מהפסקת השימוש בפחם - עד 2040; זו ההתערבות המשמעותית השנייה בשוק האנרגיה הגרמני בתוך עשור, לאחר החלטה תקדימית לסגור את כל תחנות הכוח הגרעיניות עד 2022

שירות כלכליסט 17:0626.01.19
גרמניה תסגור את כל תחנות הכוח הפחמיות עד 2038 - כך לפי הודעה של ועדה שמינתה הממשלה וכחלק מהפסקה הדרגתית של השימוש בדלק המזהם.

 

מקורות המעורים בפעילות הוועדה מסרו לסוכנות "רויטרס" כי הוחלט לספק סיוע של 40 מיליארד יורו למחוזות שייפגעו מהפסקת השימוש בפחם - עד 2040. זאת בעוד שהן ביקשו סיוע של 60 מיליארד יורו. הוועדה הגיעה למסקנות שלה לאחר יותר מ-20 שעות דיונים.

 

בצעד ראשון הוחלט כי בארבע השנים הבאות מפעילי תחנות כוח כמו RWE ויוניפר יתבקשו לעצור בסביבות 12 ג'יגה וואט מהתפוקה שלהם – מקביל ל-24 יחידות של תחנות כוח גדולות.

 

זיהום אוויר מתחנת כוח פחמית בגרמניה זיהום אוויר מתחנת כוח פחמית בגרמניה צילום: רויטרס

התוכניות של הוועדה עומדות במרכז האסטרטגיה הגרמנית לנטישת תחנות פחם מזהות לטובת דלקים מתחדשים, שייצגו בשנה שעברה בסביבות 40% מהשימוש באנרגיה, ובכך עקפו לראשונה את השימוש בפחם.

 

זו ההתערבות המשמעותית השנייה בשוק האנרגיה הגרמני בתוך עשור, לאחר החלטה תקדימית לסגור את כל תחנות הכוח הגרעיניות עד 2022. ההחלטה הזו התקבלה לאור אסון פוקישימה ביפן ב-2011.

 

בכירים בוועדה אף מקווים שניתן יהיה להגיע להפסקת השימוש בפחם כבר ב-2035 - שלוש שנים לפני המועד שנקבע - אך רק ב-2032 יידעו אם זה אכן אפשרי.

 

הפיצוי לחברות ולצרכנים שיספגו חשבונות חשמל גבוהים יותר כתוצאה מהמהלך צריכים לעמוד על 2 מיליארד יורו בשנה, כשהסכום המדוייק ייקבע ב-2023, כך לפי המלצות הוועדה שהגיעו לידי רויטרס.

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x