שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

מנזקי השבתת הממשל: עיכובים קשים בנמלי תעופה בחוף המזרחי

עובדים בנמלים לה גארדיה בניו יורק, פילדלפיה וניוארק לא מקבלים משכורות, ורבים מהם מדווחים על חופשת מחלה; הדבר גורם לעיכובים של 41 דקות בממוצע בנחיתות, ועד שעה ורבע בהמראות

כלכליסט 18:0725.01.19

השבתת הממשל הארוכה ביותר אי פעם מכה גם בתחום התעופה: רשות התעופה האמריקאית דיווחה היום (ו') על עיכובים בנחיתות בשלושה נמלים מרכזיים - לה גארדיה בניו יורק, נמה"ת הבינלאומי בפילדלפיה ונמה"ת ליברטי בניוארק שבניו ג'רזי. הזמן הממוצע של העיכובים בנחיתות, הנובעים מ"בעיות כוח אדם", עומד על 41 דקות. העיכובים בהמראות מפילדלפיה ומניוארק נעים בין שעה לשעה ורבע, ומלה גארדיה - בין רבע שעה לחצי שעה. 

 

 

 

לפי הודעת הרשות, "אנו חווים עלייה קלה במספר חופשות המחלה בשני מרכזי פיקוח אווירי המשפיעים על מדינות ניו יורק ופלורידה. כפי שקורה במקרים של סערות עזות, נעדכן את הפעילות לקצב בטוח שיתאים למספר הפקחים הזמינים. הקלנו את השפעות העיכובים על ידי גיוס צוותים, עדכון נתיבים והגדלת המרווחים בין המטוסים כנדרש".

 

נמל התעופה ליברטי נמל התעופה ליברטי צילום: BlueRidgeKitties via Flickr

 

ההשבתה החלקית של הממשל נובעת ממחלוקת בנוגע לתקצוב החומה עם מקסיקו כפי שרוצה הנשיא דונלד טראמפ, וסירובם של הדמוקרטים לאפשר זאת, והיא משפיעה על שורת רשויות וארגונים ממשלתיים. לפני יומיים, נשיא הארגון הראשי של פקחי התעופה הזהיר מכך שהתמשכות של השביתה עשויה לגרום לנזק ביטחותי קשה. לדברי פול רינאלדי ל-CNN, הפקחים עושים "שגיאות שגרתיות" בשל רמות מתח גבוהות הנגרמות מההשבתה, במסגרתה אינם מקבלים משכורות. 

 

במהלך סוף השבוע האחרון, שכלל את יום מרטין לותר קינג, 10% מעובדי מינהל בטיחות התעופה בארה"ב הודיעו על חופשת מחלה. זאת לעומת שיעור של 3.1% אשתקד. לפי הודעת המינהל, "עובדים רבים מדווחים שאינם יכולים לעבוד בשל מגבלות כספיות".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x