$
כלכלה ומדיניות

מייסד קרן הגידור הגדולה בעולם לא פוסל מס הכנסה של 70%

ריי דליו, מנכ"ל קרן ברידג'ווטר המנהלת נכסים בשווי כולל של 124 מיליארד דולר, מקדם בדאבוס את רעיונותיה של חברת הקונגרס האמריקאית הטריה, אלכסנדריה אוקסיו קורטז: לטענתו, העלאת המס "עשויה לצבור תאוצה לקראת הבחירות לנשיאות ב־2020"

שירות כלכליסט 18:0522.01.19

חברת הקונגרס האמריקאית הטריה אלכסנדריה אוקסיו קורטז לא הגיעה לדאבוס, אבל הרעיונות שהיא מעלה מהדהדים שם.

 

ריי דליו, מנכ"ל קרן הגידור הגדולה בעולם, קרן ברידג'ווטר, המנהלת נכסים בשווי כולל של 124 מיליארד דולר, אמר בראיון לערוץ הטלוויזיה של בלומברג, כי הרעיון לקבוע את המס השולי המקסימלי בארה"ב על 70% "עשוי לצבור תאוצה לקראת הבחירות לנשיאות ב־2020".

 

 

 

ריי דליו. "הרעיון של 70% מס הכנסה יכול למלא תפקיד מרכזי בשנה הבאה" ריי דליו. "הרעיון של 70% מס הכנסה יכול למלא תפקיד מרכזי בשנה הבאה" צילום: בלומברג

 

 

דליו לא נקב בשמה של קורטז, אך הוא התייחס לניסיון שלה לקדם גביית מס של 70% על כל הכנסה שנתית של יותר מ־10 מיליון דולר. החשיפה התקשורתית הרבה אשר לה זוכה קורטז, שנבחרה לקונגרס בגיל 29 בלבד, הכניסה את הרעיון לשיח הציבורי בארה"ב. בין שנות השלושים לשנות השמונים של המאה שעברה, עמד מס ההכנסה השולי המקסימלי הממוצע על 78%, אך מאז הוא ירד בעקביות. זאת בשעה שחלקם של האחוזונים העליונים בחלוקת ההכנסות, גדל והלך.

 

דליו דן בהאטה בכלכלה העולמית ואמר כי בשנה הקרובה "נראה התחלה של חשיבה חדשה על הדרך שבה פוליטיקה משפיעה על הכלכלה. הרעיון של 70% מס הכנסה יכול למלא תפקיד מרכזי, למשל". דליו אמר עוד, כי "המשבר הכלכלי הבא מפחיד אותו יותר מכל, כי הוא יבוא בתקופה שבה הכלים המוניטריים להילחם בו יהיו מוגבלים, ובפוליטיקה קיימת תחושת אנטגוניזם גוברת והולכת".

 

בראיון לתוכנית "60 דקות" החודש אמרה קורטז כי "אנשים יצטרכו לשלם את חלקם ההוגן. באחוזון העליון, ברגע שאתה עובר הכנסות של 10 מיליון דולר, אז צריך להיות מס של 60% או 70%", ציינה.

 

לפי בדיקת בלומברג, הונם של תריסר המשתתפים העשירים ביותר בדאבוס גדל ב־175 מיליארד דולר בחישוב מצרפי מאז 2009.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x