שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פייננשל טיימס
גג עמוד פייננשל טיימס חדש לבן

פיצול פוקס הניב 12 מיליארד דולר לששת ילדי מרדוק

ילדיו של איל התקשורת יקבלו 2 מיליארד דולר כל אחד בעקבות מכירת 17% מפוקס המאה ה־21 לדיסני. בנו ג'יימס צפוי להתמנות ליו"ר טסלה

מתיו גראהן, פייננשל טיימס 12:4318.10.18

ששת ילדיו של איל התקשורת רופרט מרדוק (87) יקבלו כל אחד 2 מיליארד דולר, זאת בעקבות פיצול אימפריית התקשורת שלו והמכירה של חטיבת הבידור לוולט דיסני - כך על פי מספר גורמים המצויים בנושא.

 

המספרים הללו משקפים נתח בהיקף של 17% בפוקס המאה ה־21 שמוחזק על ידי קרן משפחת מרדוק, ואשר שוויו מסתכם ב־12 מיליארד דולר, על פי המחיר של 38 דולר למניה שחברת דיסני הסכימה לשלם.

 

 

שווי ההצעה של חברת דיסני עבור החטיבה כולה, הכוללת את אולפני פוקס, ערוצי כבלים ורשת סטאר אוף אינדיה, עומד על 71.3 מיליארד דולר.

 

המוטבים הישירים של הקרן הם ילדיו הבוגרים של מרדוק: פרודנס, ג'יימס, לקלאן ואליזבת'. בנותיו הצעירות מאשתו לשעבר וונדי דנג מרדוק, גרייס וקלואי, הם מוטבות גם כן, אך אינן בעלות זכות הצבעה.

 

עובד עם בנו הבכור

 

הנתון של 12 מיליארד דולר אינו כולל את הנתח של משפחת מרדוק בניוז קורפ, שבבעלותה העיתונים "הסאן" וה"וול סטריט ג'ורנל", או את אחזקתה בפוקס ניוז, החברה שתנותק מפוקס המאה ה־21 ואשר בבעלותה ערוץ החדשות פוקס ניוז ורשת פוקס. הסכום הזה גם לא כולל את הנתח של פוקס בסקיי, אשר דיסני הסכימה למכור לקומקאסט כאשר חברת הכבלים זכתה באחרונה במכרז לרכישת קבוצת המדיה האירופית.

 

 

ג'יימס, רופרט ולקלאן מרדוק ג'יימס, רופרט ולקלאן מרדוק צילום: AFP

 

 

רופרט מרדוק עם הבת קלואי רופרט מרדוק עם הבת קלואי צילום: twitter @mrjoeaston

 

הצעתה של דיסני לרכישת עסקי פוקס המאה ה־21 מאפשרת למשקיעים לבחור בתמהיל של מזומן ומניות דיסני, אבל טרם ברור האם מרדוק יאפשר לילדיו הבוגרים לבחור את התמהיל שלהם בעצמם. לאיל התקשורת אין אינטרס פיננסי בקרן, אבל הוא כן שולט בה. לא ניתן היה להשיג את תגובתו לדיווחים. פוקס סירבה להגיב על נושאים הקשורים לקרן.

 

מרדוק ובנו הבכור לקלאן ימשיכו לעבוד ביחד לאחר הפיצול של פוקס, כאשר לקלאן מונה ליו"ר ולמנכ"ל ניו פוקס ומרדוק יכהן כסגן יו"ר.

 

איוונקה טראמפ בין הנאמנים

 

המכירה לדיסני וזכייתה של קומקאסט באחרונה במכרז על סקיי מסמנות את סוף השותפות בין מרדוק לבנו הצעיר ג'יימס, המכהן כמנכ"ל פוקס המאה ה־21. על פי דיווחים שוחח מרדוק הצעיר עם חבריו על האפשרות כי יקים קרן טכנולוגית. הוא גם מכהן כדירקטור עצמאי בטסלה וצפוי לקבל את משרת היו"ר כאשר אלון מאסק יפרוש באמצע נובמבר. זאת בעקבות ההסדר שגיבש מאסק עם רשות ני"ע האמריקאית, לאחר שהפר את חוקי הרשות באוגוסט כאשר צייץ בטוויטר שהשיג מימון להפיכתה של טסלה לחברה פרטית.

 

בתו הבכורה של מרדוק, פרודנס, אינה אוחזת בתפקיד ניהולי באף אחד מעסקיו. בתו אליזבת' עבדה בעבר בחברה המשפחתית וגם מכרה את חברת הפקות הטלוויזיה שיין שהיא הקימה, ואשר מאוחר יותר התמזגה עם חברת ההפקות אנדמול, שבסיסה בהולנד. בנוסף, אליזבת' הקימה את וורטיקל נטוורקס, סטארט־אפ בתחום התקשורת שמפיק סרטוני וידיאו קצרים עבור פלטפורמות כמו סנפצא'ט.

 

גרייס (16) וקלואי (14), בנותיו הצעירות של מרדוק, לומדות עדיין בבית הספר התיכון והאחזקות שלהן בקרן מנוהלות בידי נאמנים שאותם מינו מרדוק וגרושתו דנג. איוונקה טראמפ שימשה כנאמנה עבור הבנות הצעירות אבל עזבה את תפקידה זמן קצר אחרי שאביה נבחר לנשיאות ארה"ב ב־2016.

 

 

 

לכל כתבות "פייננשל טיימס" לחצו כאן
בטל שלח
    לכל התגובות
    x