$
כלכלה ומדיניות

בריטניה: גם שר החוץ בוריס ג'ונסון התפטר מתפקידו

שר החוץ הבריטי בוריס ג'ונסון התפטר מתפקידו, כך נמסר ממשרד ראש הממשלה תרזה מיי. זאת לאחר שאתמול התפטרו שרי הברקזיט דיוויד דיוויס וסטלה ברוורמן במחאה על המדיניות של מיי אשר לעמדתם חותרת נגד המו"מ עם האיחוד האירופי ומחלישה את מעמדה של בריטניה

ynet 17:1309.07.18

הטלטלות בממשלת בריטניה נמשכות וכעת שר החוץ הבריטי בוריס ג'ונסון התפטר מתפקידו. כך נמסר ממשרד ראש הממשלה תרזה מיי.

 

התפטרותו של ג'ונסון מגיעה יום אחד בלבד לאחר התפטרותו של דיוויד דיוויס, שהיה מעורב בתהליך משאל העם ב-2016. בעקבות התפטרותו של דיוויס התפטר גם סגנו סטיב בייקר, ושרת ברקזיט נוספת – סואלה ברוורמן. הבוקר הודיעה ממשלת בריטניה על מינויו של "שר ברקזיט" חדש בבריטניה: דומיניק ראב, ששימש עד כה כשר השיכון.

 

דייוויס, התפטר מתפקידו לאחר ששלח מכתב למיי ובו כתב כי המדיניות שלה חותרת נגד המשא ומתן עם האיחוד האירופי וכי מעמדו של הפרלמנט הבריטי ייחלש בעקבות כך.

 

 

בוריס ג'ונסון בוריס ג'ונסון צילום: אי פי איי

 

ג'ונסון הנהיג את המחנה שקרא לבריטניה לפרוש מהאיחוד האירופי, וניצח במשאל העם לפני שנתיים. ג'ונסון פרש זמן קצר לפני שתרזה מיי אמורה לנאום בפרלמנט ולהציג את התוכנית החדשה שלה לפרישה מהאיחוד – תוכנית שהכעיסה חברים רבים בממשלה.

 

בהודעה של לשכת ראש הממשלה תרזה מיי נמסר שג'ונסון הגיש למיי מכתב פרישה מהממשלה, והיא קיבלה את ההתפטרות. "ראש הממשלה קיבלה אחר הצהריים את התפטרותו של בוריס ג'ונסון מתפקיד שר החוץ. נודיע על מחליפו תוך זמן קצר. ראש הממשלה מודה לבוריס על עבודתו", נמסר מלשכתה של מיי.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x