שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

דיווח בפרו: יוסי מימן ישיב 6 מיליון דולר לרשויות

לפי הדיווחים איש העסקים הישראלי הודה בתיווך לשוחד בגובה של כ-20 מיליון דולר שקיבל על פי החשד נשיא פרו לשעבר אלחנדרו טולדו מחברת הבנייה הברזילאית אודברכט. אחד הנושאים הנתונים במחלוקת הוא גובה הפיצויים שמימן צפוי לשלם לממשלת פרו

רן אברמסון 18:5705.07.18

איש העסקים הישראלי יוסי מימן והרשויות בפרו הגיעו להסכמה על הפרטים האחרונים של תנאי שיתוף הפעולה ביניהם במסגרת חקירת שחיתות רחבת היקף המתנהלת במדינה – על כך דיווח היום (ה') היומון הפרואני "אל קומרסיו".

 

 

 

מימן מעורב לכאורה בתיווך לשוחד בגובה של כ-20 מיליון דולר שקיבל על פי החשד נשיא פרו לשעבר אלחנדרו טולדו מחברת הבנייה הברזילאית אודברכט. על פי צוות החקירה הפרואני בראשות השופט החוקר המילטון קסטרו, בתמורה לשוחד הבטיח לכאורה הנשיא טולדו את זכייתה של אודרברכט במכרז לבניית מערכת כבישים מהירים שמחברת בין ברזיל לפרו, ומגיעה עד חוף האוקיינוס השקט. הכסף הועבר לטולדו בין 2005 ל-2008 (ששימש אז כמרצה אורח באוניברסיטת סטנפורד), כאשר בראש המדינה עמד הנשיא אלן גרסיה. התשלומים נעשו בהתאם להתקדמות העבודות על הכביש. פרשת אודברכט היא הסתעפות של פרשת השחיתות הגדולה ביותר בהיסטוריה של ברזיל, "שטיפת מכוניות" (Lava Jato), שבמסגרתה הואשמו והורשעו עשרות פוליטיקאים ואנשי עסקים בברזיל, ביניהם גם מרסלו אודברכט – מנכ"ל חברת הבנייה.

 

צוות החקירה הפרואני סבור כי השוחד הועבר לנשיא לשעבר טולדו באמצעות חשבונות אוף-שור שהחזיק מימן. באוגוסט שעבר נודע כי מימן צפוי לחתום על הסכם שיתוף פעולה עם צוות החקירה. כעת דווח כי ההסכם, על פרטיו האחרונים, עתיד להיות מושלם עד יולי. "אל קומרסיו" מצטט מקורות בפרקליטות הפרואנית לפיהם מימן התחייב להשיב 6 מיליון דולר שהגיעו לחשבונות בנק שלו בישראל דרך חשבונות אוף שור בקוסטה ריקה שרשומים על שם החברות Ecostate Consulting Group ו-Milan Ecotech .

 

 

יוסי מימן יוסי מימן צילום: אוראל כהן

 

עוד לפי הדיווח, הודה מימן כי 20 מיליון דולר שאנשי אודברכט הודו בהעברתם לטולדו, שולמו תחילה לחשבונות הרשומים על שם חברה בשם Confiado International Corp ומשם הועברו לחשבונותיו בקוסטה ריקה. מתוך הסכום הזה, הגיעו 5 מיליון דולר בחזרה לפרו ושימשו לרכישת נכסי נדל"ן במדינה, ואילו 6.6 מיליון דולר נוספים הוקפאו בחשבונות בקוסטה ריקה לבקשת הרשויות בפרו. כאמור, 6 מיליון דולר אחרים הגיעו על פי הדיווח לחשבונות בישראל.

 

היומון ציטט מקורות המקורבים למימן שטענו כי הדיונים על השלמת ההסכם אכן בעיצומם, וכי הסעיפים שהוזכרו טרם סוכמו לגמרי. באשר להשבה של 6 מיליון דולר מחשבונות של מימן בישראל לפרו, אמרו המקורבים כי "אינם יכולים לאשר או להכחיש" את העניין. לדבריהם, אחד הנושאים הנתונים עדיין במחלוקת הוא גובה הפיצויים שצפוי לשלם מימן לממשלת פרו כחלק מההסכם.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x