שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

טיפסו על האוורסט כדי לקדם הנפקה של מטבע וירטואלי - המדריך נהרג

ארבעה "משוגעים למטבעות וירטואליים" טיפסו על האוורסט במסגרת תרגיל יח"צני של חברת ASKfm במטרה לקבור מטבע וירטואלי בשווי 50 אלף דולר. רק מאוחר יותר התברר כי מורה הדרך שלהם נהרג

שירות כלכליסט 14:2005.06.18
זה היה תרגיל שמיועד להמחיש באופן אילוסטרטיבי את נסיקתו של המטבע הוירטואלי החדש "אל הירח" – ואת התעשרותם מרקיעת השחקים של המשקיעים שיישארו על הארץ. אבל תרגיל היח"צ הזה הותיר את מורה הדרך שלו מת על האוורסט.

 

ASKfm, אחת מעשר רשתות המדיה החברתית המובילות בעולם, עמדה להוציא לפועל הצעת מטבע ראשונית למטבע חדש שיצרה, ונתנה למשקיעים זריזים את ההזדמנות לקנות מראש כמה מטבעות לפני השקתו. על מנת לקדם את ההשקה שלחה ASKfm ארבעה "משוגעים למטבעות וירטואליים" לטיפוס על האוורסט. התכנית: לקבור ASKT (שמו של המטבע) בשווי 50 אלף דולר, בצורת יומן ננו (nano-ledger) על פסגת ההר.

 

ארבעת חברי משלחת הטיפוס הגיעו לפסגת ההר ב-14 במאי, וחזרו במצב טוב יחסית. טאריס פוזני, המטפס שבתמונה, סבל אמנם מכוויות קור בגפיו, אבל התאושש מהן. בהודעה לעיתונות שהוציאה ASKfm על התרגיל היח"צני היא דאגה לספר על הצלחת המסע, ועל היותו חסר תקדים, אבל השמיטה את העובדה השולית שמורה הדרך של הקבוצה – מטפס מקומי מנוסה בשם לם באבו שרפה, נותר מאחור במהלך הירידה מההר והוכרז כמת.

 

מטפס הרים עם המטבע מטפס הרים עם המטבע

 

 

בהצהרה ששחררה החברה לפייננשל טיימס, אמר מנכ"ל ASKfm שרק מאוחר יותר "הובא לידיעתו" שאחד מחברי המשלחת נעדר, וש"מיקומו ומצבו של מורה הדרך אינם ידועים".

 

דרך אגב, יומן הננו שנקבר עדיין נמצא בפסגת ההר. "500,000 ASKT עדיין מחכים בפסגת האוורסט למי שאמיץ דיו כדי לטפס עליו", כך חגגה ASKfm את תרגיל היח"ץ הקטלני שלה.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x