שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

בגלל הסנקציות האמריקאיות: אולג דריפסקה נאלץ להחזיר שלושה מטוסים

מטוסי הגאלפסטרים היו בבעלות הבנקים קרדיט סוויס ורייפזן - ולאחר מכן הוחכרו לחברות שבבעלות האוליגרך הרוסי; כעת הם יימכרו

שירות כלכליסט 09:4211.05.18

הטייקון הרוסי אולג דריפסקה נאלץ להחזיר שלושה מטוסים פרטיים שהוא חוכר, בשל הסנקציות שהוטלו עליו בידי ארה"ב בחודש שעבר. כך על פי חברת הליסינג המטפלת במטוסים.

 

מדובר במטוסי מנהלים מדגם גאלפסטרים, המועדפים על ידי אנשי עסקים הודות ליכולתם לטוס למרחקים ארוכים. המטוסים כעת עומדים למכירה כששניים מהם נושאים תג מחיר של 29.95 מיליון דולר כל אחד.

 

החזרת המטוסים ממחישה את היקף השפעת הסנקציות על אימפריית העסקים של דריפסקה, מעבר להשפעות על חברת האלומיניום שלו, החווה שיבושים משמעותיים במכירות לשרשרות אספקה.

 

אלירזה איטהאדיה (Alireza Ittihadieh), מנהל פריסטרים (Freestream), חברה למכירת כלי טיס המטפלת במכירת שלושת המטוסים, אמר כי בעבר הם היו בבעלות הבנקים קרדיט סוויס ורייפזן, ולאחר מכן הוחכרו לחברות בבעלותו של דריפסקה.

 

"המטוסים שימשו את דריפסקה עצמו ואת הנהלתו הבכירה", אמר איטהאדיה בראיון לרויטרס. "הוא נתון לסנקציות, החברות שלו תחת סנקציות, והוא נאלץ להחזיר את המטוסים. עליו להביא לסיום מוקדם של חוזה החכירה, תחת חוקי הסנקציות", אמר.

  

אולג דריפסקה אולג דריפסקה צילום: איי אף פי

 

מטוס גאלפסטרים מטוס גאלפסטרים

 

  

דובר מטעם קרדיט סוויס סירב להגיב לגבי המקרה הספציפי הזה, אך אמר: "קרדיט סוויס פועל מול הרגולטורים הבינלאומיים על מנת להבטיח עמידה בדרישות הסנקציות, כולל הסנקציות נגד רוסיה".

 

דוברת מטעם רייפזן אמרה כי אין באפשרותה להשיב לשאלות רויטרס שכן יש באוסטריה חג לאומי. היא הוסיפה כי "בשל חוקי הסודיות הבנקאית אנו לא יכולים להגיב בנוגע ללקוחות פוטנציאליים".

 

בתחילת אפריל הוכנס דריפסקה לרשימת האנשים שנגדם מפעילה ארה"ב סנקציות. זאת בנימוק שהוא ואוליגרכים רוסיים נוספים הפיקו רווחים מה"פעילויות מזיקות" של הקרמלין ברחבי העולם, על פי גורמים רשמיים בוושינגטון. על האנשים הכלולים ברשימה חל איסור כניסה לארה"ב, וכמו כן נאסר על אמריקאים לעשות איתם עסקים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x