$
עולם

צרפת: החמוש שרצח שלושה בני-אדם - נורה למוות

כוחות הביטחון פשטו על הסופרמרקט, שבו החזיק החמוש שנשבע אמונים לדאעש - בבני ערובה - ונטרלו אותו. החמוש רצח שני בני-אדם בסופרמרקט ואדם נוסף בעיר אחרת

ynet 17:0823.03.18
הכוחות המיוחדים בצרפת פשטו אחר הצהריים (ו') על הסופרמרקט בעיר טארב שבדרום המדינה וירו למוות בחמוש שהחזיק בבני הערובה בשעות האחרונות. גורם בחקירת האירוע מסר כי השוטר שהוחזק על-ידי החמוש נורה במהלך הפשיטה ונפצע.

 

 

כלי התקשורת המקומיים דיווחו כי המחבל, בן 25 ממוצא מרוקני, מוכר לשירותי המודיעין הצרפתיים בשל הקצנתו הדתית. על פי הדיווח, החמוש דרש את שחרורו של סלאח עבד א-סלאם, המחבל היחיד ששרד את מתקפת הטרור של דאעש בפריז בשנת 2015 ועומד בימים אלה לדין בבלגיה.

  

האירוע החל בשעה 11:00 (שעון ישראל). בתחילה נשמעו יריות באזור סמוך, שם התאמנו שוטרים. החמוש עקב במכוניתו אחרי ארבעה שוטרים מהיחידה המיוחדת CRS של מרסיי שסיימו אימון בלבוש אזרחי והיו בדרכם לעיר קרקאסון, כשמונה קילומטרים מערבה לטרבה. גורם משטרתי סיפר כי נורו שש יריות לעבר השוטרים. אחד מהם נפצע בכתפו והוא אינו נמצא בסכנת חיים.

 

שוטרים מחוץ לזירת הפיגוע בעיר טארב בצרפת שוטרים מחוץ לזירת הפיגוע בעיר טארב בצרפת צילום: אי פי איי

 

כרבע שעה לאחר מכן נכנס האיש לסופרמרקט U בטרבה והחל לירות. לטענת עדים הוא צעק: "אני חייל של דאעש". עד ראייה אחר סיפר כי החמוש החזיק באקדח, רימונים וסכינים ואף צעק "אללה אכבר". כוחות הביטחון באזור מקיפים את החנות ויחידת הימ"מ הצרפתית GIGN הוזעקה.

 

ראש ממשלת צרפת אדוארד פיליפ הכריז כי הוא מתייחס למצב ברצינות רבה וצפוי להתייחס לנושא בדברים שיישא בקרוב. נשיא צרפת עמנואל מקרון הורה לשר הפנים ז'ראר קולומב להגיע מיידית לזירת האירוע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x