$
כלכלה ומדיניות

טארמפ: "נשיא לכל החיים? אולי ננסה את זה בעצמנו מתישהו"

נשיא ארה"ב שיבח את נשיא סין על כך שלאחרונה האריך את משך כהונתו: "הוא הצליח לעשות את זה. אני חושב שהוא גדול". הוא הביע תרעומת על ההחלטה שלא לחקור את הילרי קלינטון לאחר הבחירות

שירות כלכליסט 10:5304.03.18

הנשיא דונלד טראמפ הביע את אי שביעות רצונו מההחלטה שלא לחקור את הילרי קלינטון לאחר בחירות 2016, והאשים את ה"מערכת המוטה" שעדיין לא מכילה את "האנשים הנכונים" שיכולים לתקן אותה, זאת בדברים שאמר לתורמים רפובליקנים אתמול (שבת) בפלורידה.

 

בדברים שנאמרו בדלתיים סגורות, אך הודלפו ל-CNN, טראמפ גם שיבח את נשיא סין שי ג'ינפינג על כך שלאחרונה ביסס את כוחו והאריך את משך כהונתו הפוטנציאלי, ורמז שלא היה מתנגד לפעול באופן דומה בעצמו.

"הוא עכשיו נשיא לכל החיים. נשיא לכל החיים. לא, הוא גדול," אמר טראמפ. "תראו, הוא הצליח לעשות את זה. אני חושב שהוא גדול. אולי ננסה את זה בעצמנו מתישהו."

 

דונלד טראמפ. הפלישה לעיראק שקולה ל"זריקת לבנה גדולה וכבדה על קן צרעות" דונלד טראמפ. הפלישה לעיראק שקולה ל"זריקת לבנה גדולה וכבדה על קן צרעות" צילום: גטי אימג'ס

 

הדברים שנאמרו באולם הנשפים באחוזת מאר-א-לאגו במהלך ארוחת צהריים לגיוס תרומות, היו אנרגטיים, ארכניים, ומתובלים בבדיחות וצחוקים. אך מילותיו של טראמפ שיקפו את מרמורו על כך שפעולותיו בבחירות 2016 עודן תחת חקירה בעוד אלה של יריבתו, הילרי קלינטון, אינן.

 

"אני אומר לכם, זו מערכת מוטה," אמר טראמפ. "אני אומר את זה כבר הרבה זמן. זו מערכת מוטה, ואין לנו את האנשים הנכונים בתוכה עדיין. יש לנו הרבה אנשים מצוינים, אבל בדברים מסוימים אין לנו את האנשים הנכונים".

 

טראמפ חזר ואמר שהתובע הכללי שלו, ג'ף סשנס, צריך היה לפתוח בחקירות של קלינטון, והמשיך להתנגח בסשנס על כך שאינו נוקט בצעדים הנכונים לדעתו לחקירת פעולותיה של קלינטון שקשורים בשימוש בשרת האימיילים האישי שלה.

 

הכעס על סשנס העכיר את מצב רוחו של טראמפ בשבוע החולף, כולל ביום רביעי בערב, כאשר הוא רתח על החלטת התובע הכללי שלו לשחרר הצהרה שמגנה על עצמו, לאחר שטראמפ כינה חקירה שמנוהלת על ידו באשר לשימוש לרעה במעקבים - "מגונה".

 

אבל זה היה רק אחד מתוך סדרה של רגעים לא נעימים שעברו על טראמפ השבוע. המורל בבית הלבן ירד לשפלים חדשים, וטראמפ עצמו זעם על הכותרות השליליות. בשבת, בדברו עם תורמים במאר-א-לאגו, טראמפ הרהר לגבי אושרה של יריבתו לשעבר, ותהה בקול האם היא נהנית מהחיים שאחרי קמפיין הבחירות. "האם הילרי אדם שמח? אתם חושבים שהיא שמחה?" הוא אמר. "כשהיא הולכת הביתה בערב, האם היא אומרת- 'איזה חיים נהדרים'? אני לא חושב כך. אי אפשר לדעת. אני מקווה שהיא שמחה".

 

בדברים אחרים שאמר, טראמפ התייחס להחלטתו של הנשיא לשעבר ג'ורג' וו. בוש לפלוש לעיראק לאחר שמודיעין שגוי הראה שלמדינה יש נשק להשמדה המונית. "הנה אנחנו, כמו הטמבלים של העולם, כי פוליטיקאים גרועים ניהלו את המדינה שלנו במשך יותר מדי זמן," הוא אמר.

 

טראמפ קרא לפלישה לעיראק "ההחלטה הגרועה ביותר שהתקבלה אי פעם" ואמר שהיא שקולה ל"זריקת לבנה גדולה וכבדה על קן צרעות". "זה היה בוש, עוד גאון, זה היה בוש," הוא אמר בסרקסטיות. "מסתבר שזה היה מודיעין נהדר, לא ככה? סוכנות מודיעין פשוט מעולה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x