שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

גוגל נקנסה בהודו בשל "הטיה בחיפושים" וניצול מעמדה הדומיננטי

המועצה לתחרותיות הוגנת של הודו הטילה על ענקית האינטרנט קנס של 21 מיליון דולר; בין השאר, קבעה כי החברה נתנה עדיפות לשירות חיפוש הטיסות המסחריות שלה בעמוד התוצאות

שירות כלכליסט 13:4009.02.18

רשות ההגבלים העסקיים של הודו הטילה אמש על גוגל קנס של 1.36 מיליארד רופי (21.17 מיליון דולר) בשל "הטיות בחיפושים" וניצול מעמדה הדומיננטי.

 

המועצה לתחרותיות הוגנת של הודו (CCI) הודיעה כי גוגל, חטיבת הליבה של אלפבית האמריקאית, מנצלת את שליטתה בחיפושי האינטרנטי ובשוקי הפרסום ברשת.

 

"נמצא כי גוגל משתמשת בהטיית התוצאות במנוע החיפוש שלה ובכך גורמת נזק למתחרות שלה וכן למשתמשים". כך בצו בן 190 עמודים של ה-CCI. "גוגל מינפה את השליטה שלה בשוק לחיפושים אינטרנטיים כדי לחזק את מעמדה בשוק זה".

 

עם זאת, ה-CCI לא מצאה כל הפרה בנוגע לאופי החיפושים הספציפיים של מנוע החיפוש, בשירות AdWords ובהסכי ההפצה האינטרנטיים של החברה.

 

דובר מטעם גוגל אמר כי החברה בוחנת את ה"סוגיות המוגבלות" שזוהו בידי המועצה ותבצע הערכה לגבי צעדיה בהתאם.

 

משרדי גוגל משרדי גוגל צילום: שאטרסטוק

"מאז ומעולם תמכנו בחדשנות כדי לתמוך בצרכים המתפתחים של המשתמשים שלנו. ה-CCI אישרה זאת בנוגע לרוב הסוגיות שבחנה ומצאה שההתנהלות שלנו עומדת בדרישות חוקי התחרותיות בהודו", אמר.

 

זהו רק האחרון בשורה ארוכה של בעיות רגולטוריות שעימם מתמודד מנוע החיפוש הגדול בעולם.

 

ב-2017  הנציבות האירופית הטילה קנס שיא של 2.4 מיליארד יורו (3 מיליארד דולר) על החברה בשל העדפה של שירות השופינג שלה והקטנת המשקל של הצעות מתחרות. גוגל הגישה ערעור נגד הקנס.

 

בהודו, מצאה ה-CCI, בין השאר, כי גוגל נותנת עדיפות לשירות חיפוש הטיסות המסחריות שלה בעמוד התוצאות, ובכך פוגעת בתחרותיות של מתחרים בתחום. החקירה בעניין החלה ב-2012 לאחר תלונות מצד אתר העוקב אחר תחרות הוגנת ברשת.

 

ה-CCI החליטה להטיל על החברה קנס בגובה של 5% מההכנסות השנתיות הממוצעות של גוגל בהודו, בגין הפרת חוקי ההגבלים העסקיים.

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x