חברה וסביבה

מסתמן: אולפני ויינשטיין יימכרו תמורת פחות מ-500 מיליון דולר

20 חברות הגישו הצעות לרכישת החברה שנקלעה לחובות לאחר שערוריית ההטרדות המיניות; הרשימה צומצמה ל-6 רוכשים פוטנציאליים

שירות כלכליסט 17:0305.01.18
על רקע פרשת ההטרדות המיניות: אולפן הסרטים העצמאי "ויינשטיין אנד קו" קרוב לסוף תהליך המכירה שלו, שבו הוא יכול להימכר אף בפחות מ-500 מיליון דולר - כך על פי גורמים המקורבים לשיחות.

 

לאחר תאריך היעד להגשת הצעות - ה-20 בדצמבר, שבו קיבלה החברה 20 הצעות רכישה - בעלי החברה והדירקטוריון צמצמו את הרשימה של רוכשים פוטנציאליים לשישה רוכשים.

 

בין מגישי ההצעות היו קבוצת השקעות בראשות אשת העסקים מריה קונטררס-סוויט, חברת ההפקות "קילרקונטנט" (Killer Content) ביחד עם אביגיל דיסני, סטודיו "ליונס גייט אנטרטיינמנט" (Lions Gate Entertainmen) וקרנות ההשקעה "ויין אלטרנטיב אינווסטמנטס" (Vine Alternative Investments) וקרן שמרוק. ההצעות הגיעו לרמה של 500 מיליון דולר - בערך מחצית מהחוב של החברה שהקונה ייקח על עצמו. כך על פי הגורמים.

 

שמרוק נוסדה בידי רוי אי. דיסני, אחיינו של וולט דיסני. ההצעה שהגישה הקרן לרכישת ויינשטיין אנד קו נפרדת מההצעה של בתו, אביגיל דיסני.

הארווי ויינשטיין. הוליווד סערה לאחר ששחקניות האשימו כי הטריד אותן מינית הארווי ויינשטיין. הוליווד סערה לאחר ששחקניות האשימו כי הטריד אותן מינית צילומים: איי פי

 

עם נטל הולך וגדל של עלויות תפעול ועלויות משפטיות, הבעלים הנוכחיים של האולפן לא יזכו לשלשל לכיסם מזומנים מהמכירה במחיר זה, הוסיפו הגורמים. בנוסף ליו"ר המשותף בוב ויינשטיין ואחיו הארווי, שפוטר ממשרתו כיו"ר משותף באוקטובר לאחר האשמות של הטרדה מינית, משקיעיה של החברה כוללים את ענקית הפרסום WPP Group, גולדמן זאקס וסופטבנק היפנית.

 

דובר מטעם גולדמן ו-WPP סירבו להגיב. לא ניתן היה ליצור קשר עם נציג סופטבנק.

 

בין החברות שהגישו הצעות לחלק מנכסי ויינשטיין אנד קו אך לא הגיעו לרשימה הסופית, הן ויאקום, סוני פיקצ'רס (Sony Pictures Entertainment) ומטרו גולדן מאייר.

 

אם ויינשטיין אנד קו לא תצליח לחתום בקרוב על עסקה, ייתכן כי תגיש בקשה לפשיטת רגל ותשלים במסגרת זו את מכירתה. כך על פי גורמים המקורבים לעניין. ייתכן שהמכירה עצמה גם תכלול הליכי פשיטת רגל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x