• תפריט
תעשייה ופיננסים

למה חויב ג'יי. פי. מורגן ב-8 מיליארד דולר?

בית המשפט בדאלאס חייב את הבנק בתשלום פיצויי הענק בעקבות טענות לניהול כושל של ירושה שהותיר בכיר באמריקן איירליינס. הפיצוי שניתן למשפחה - התשיעי בגובהו בהיסטוריה האמריקאית. הבנק: "למשפחה לא מגיע דבר, ואפילו היורשים עצמם הודו שהפיצוי מוגזם"

שירות כלכליסט 16:3811.11.17

בנק ג'יי.פי מורגן דורש לבטל פסק דין שהורה לו לשלם פיצויי עתק בסך 8 מיליארד דולר - זאת, על רקע טענות שהופנו נגדו לניהול כושל של ירושה. בבנק מתעקשים כי למשפחה שתבעה את ג'יי.פי. מורגן לא מגיע דבר.

 

 

"החוק והראיות לא תומכים בטענות נגדנו, שלא לדבר על הפיצויים חסרי התקדים", כתבו עורכי הדין של הבנק לבית המשפט בדאלאס. "היורשים עצמם הודו כי הפיצויים מוגזמים".

 

מנכ"ל ג'יי. פי. מורגן ג'יימי דיימון מנכ"ל ג'יי. פי. מורגן ג'יימי דיימון צילוםם: בלומברג

 

שניים מילדיו של מקס הופר, בכיר לשעבר באמריקן איירלינס שמת ב-2010, כבר ביקשו שהפיצויים שיקבלו יופחתו ל-74 מילון דולר. אלמנתו עוד לא הגיבה לפסק הדין, התשיעי בגובהו בהיסטוריה האמריקאית.

 

בבנק טוענים כי המושבעים הקשיבו לעורכי הדין של המשפחה שדרשו פיצויים של 8 מיליארד דולר מבלי לבצע "ניתוח עצמאי" משל עצמם. בבנק הוסיפו כי הם "סמוכים ובטוחים" שפסק הדין יתגלה כלא תקף לפי חוקי טקסס.

 

הופר, שהמציא עבור חברת התעופה מערכת חדשנית להזמנות, מת במפתיע וללא צוואה כשבבעלותו נכסים בשווי 19 מיליון דולר. ג'יי.פי מורגן נשכר לשמש כמנהל העזבון שלו, ולפי התביעה הבנק היה אמור לחלק את הנכסים בין האלמנה ג'ו הופר וילדיה החורגים. אולם לטענת עורכי הדין "לבנק לקח שנים לשחרר הכנסות מיצירות אמנות, רהיטים, תכשיטים ואת האוסף של 6,700 מקלות גולף ו-9,000 בקבוקי יין שהיו בבעלותו של הופר. חלק מההכנסות מהנכסים הללו לא חולקו במשך יותר מחמש שנים".

 

התובעים גרסו כי הבנק לא עמד בתאריכי יעד, וגרם לפקיעת האפשרות לממש אופציות, וכן התעלם מהבקשות של האלמנה למכור מניות.

 

הילדים, סטיבן הופר ולורה ווסמר, טענו אף הם שהבנק לא כלל אותם בקבלת החלטות ולא עדכן אותם וזאת במטרה למצוא חן בעיני האלמנה. בספטמבר פסק חבר מושבעים פיצויים לג'ו הופר, שני הילדים והעזבון - כל אחד מאלה קיבל פיצוי של 2 מיליארד דולר.

 

בבנק הכחישו את ההאשמות וטענו כי פעלו בתום לב.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x