חברה וסביבה

שפכה צבע על השור של וול סטריט במחאה נגד טראמפ - ונעצרה

פעילה פוליטית מהתנועה האקטיביסטית Draw the Blue Line צבעה את הפסל באבקת גיר כחולה במחאה על החלטת נשיא ארה"ב לסגת מהסכם האקלים של פריז; בחשבון הטוויטר שלה קראה הפעילה "היו עקשנים כמו שור ודרשו פעולה"

שירות כלכליסט 11:0817.09.17
אישה נעצרה בניו יורק ביום שישי לאחר שניסתה להשחית את פסל "השור המסתער" המפורסם בוול סטריט.

 

האישה, קורטני פאלון (33), נעצרה על ידי משטרת ניו יורק והואשמה בשתי עבירות קלות. הפעולה הייתה חלק ממחאה פוליטית נגד החלטתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לסגת מהסכם האקלים של פריז, כך לפי הצהרה שפרסמה התנועה האקטיביסטית Draw the Blue Line, שפאלון יסדה.

 

פסל השור המוכתם פסל השור המוכתם צילום: גטי אימג'ס

 

 

בהצהרה שפורסמה בחשבון הטוויטר של הארגון, לוקחת על עצמה פאלון את האחריות למעשה. "זיפתי והדבקתי על השור המסתער שמן תירס ואבקת גיר כחולה", כתבה וקראה לפעולה: "היו עקשנים כמו שור לנוכח הכחשת שינוי האקלים, ודרשו פעולה לאלתר".

 

לפי פאלון, סרט "בסגנון תנועת הסופרגייט" הולבש גם לפסל "הילדה ללא מורא" שהוצב בתחילת השנה מול השור. עם זאת, פאלון הדגישה כי בחרה בשמן תירס ובאבקת הגיר הכחולה במיוחד כי ידעה שלא יגרמו נזק ממשי "ובתקווה שזה לא ייתפס כמעשה ונדליזם". אך היא נאלצה להודות כי בכל זאת היה זה מעשה מטופש "וזה ברור עד כאב כעת. להגדרתי פגיעה ברכוש היא מנוגדת למחאה שלווה".

 

המחאה של פאלון מגיעה לאחר שביוני הודיע טראמפ על כוונתו לסגת מההסכם עליו חתמו קרוב ל-200 מדינות בפריז. החלטה שגררה ביקורת נוקבת ברחבי העולם ובקרב עולם העסקים האמריקאי, כולל מצד מנכ"לים הבנקים ג'יי.פי.מורגן וגולדמן זאקס. עם זאת, בוול סטריט ג'ורנל מדווחים כי בכירים בממשל טראמפ הביעו נכונות לשוב להסכם במהלך פסגת אקלים שהתקיימה בסוף השבוע האחרון.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x