תעשייה ופיננסים

מרטין שקרלי, "המנכ"ל השנוא באמריקה", חוזר לכלא

ביהמ"ש ביטל את שחרורו בערבות של שקרלי, לשעבר מנכ"ל חברת התרופות טורינג פרמסוטיקלס, שהורשע בהונאה בני"ע. הוא התפרסם בכך שהציע 5,000 דולר לכל מי שיצליח להשיג אחת משערות ראשה של הילרי קלינטון

שירות כלכליסט 12:5914.09.17

בית משפט פדרלי בארה"ב, שדן בתיק של מרטין שקרלי, לשעבר מנכ"ל חברת התרופות טורינג פרמסוטיקלס, ביטל אתמול את שחרורו בערבות. שקרלי, שהתפרסם לפני שנתיים בכך שהעלה באופן מופרז מחיר של תרופה לטיפול באיידס, הורשע בהונאה בני"ע. הוא גם נודע לאחר שהציע 5,000 דולר לכל מי שיצליח להשיג אחת משערות ראשה של הילרי קלינטון.

 

 

 

השופטת קבעה כי שקרלי, שממתין לפסק דינו, "מהווה סכנה ממשית לציבור". עד לאתמול נותר שקרלי מחוץ למעצר לאחר שהפקיד ערבות של 5 מיליון דולר. המשפט שלו נקבע ל-16 בינואר.

 

בפוסט בפייסבוק בשנה שעברה שפרסם שקרלי, הוא האשים את קרן הילרי קלינטון בקשירת קשר ואמר שהוא מוכן לשלם לכל מי שיביא לידיו שערה מראשה של המועמדת לשעבר לנשיאות ארה"ב.

 

מרטין שקרלי מרטין שקרלי צילום: בלומברג
הפוסט שפרסם מרטין שקרלי הפוסט שפרסם מרטין שקרלי

 

 

התובעים אמרו כי הפוסט משקף "דפוס הולך ומחמיר של איומים ושל הטרדות", והוסיפו כי הוא הוביל לחקירה מצד השירותים החשאיים שחייבו "השקעה משמעותית של משאבים". 

 

שקרלי כתב לשופטת אמר כי הפוסט שלו היה "סטירי" וביקש מהשופטת שלא להענישו בשל החלטה שגויה מצידו. "אני מבין כעת שישנם כאלו היכולים להבין מהדברים שלי לגבי קלינטון, כי מדובר באיום, אולם זו מעולם לא הייתה כוונתי. טעיתי אולם מעולם לא התכוונתי לגרום לבהלה או להתנהגות אלימה".

 

שקרלי הואשם באוגוסט בשתי אשמות הונאה ואשמה אחד של קשירת קשר להולכת משקיעים שולל בקרן הגידור שלו. האשמה החמורה ביותר נושאת עונש מקסימלי של 20 שנות מאסר.

 

שקרלי הפך ידוע לשמצה לאחר שב-2015 העלה את הטיפול לחולי HIV מ-13.5 דולר ל-750 דולר בעת שכיהן כמנכ"ל טורינג פרמסוטיקלס (Turing Pharmaceuticals ). חשבונו בטוויטר נחסם בינואר לאחר שהטריד את העורכת של "טיווג " (Teen Vogue).

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x