$
תעשייה ופיננסים

חברת שיתוף האופניים הגדולה בסין תחל לפעול בלונדון

מובייק מפעילה את שירות שיתוף האופניים ללא צורך בתחנות עגינה. היא גייסה יותר ממיליארד דולר בהון סיכון ופועלת גם באיטליה וסינגפור

שירות כלכליסט 20:1801.08.17

חברת השכרת האופניים המובילה בסין, מובייק, מתרחבת ללונדון.

 

 

 

האופניים של החברה, שניתן לנעול ולשחרר את הגלגלים שלהם מכל מקום באמצעות אפליקצייה בטלפון הנייד, יהיו זמינים ברובע אילינג במערב לונדון החל מהחודש הבא.

 

 

 

לפי הודעת החברה, בשלב הראשון היא תפזר 750 זוגות אופניים ברובע ואחר כך תעלה את הכמות בהתאם לביקוש. "אנחנו מחויבים לעבוד עם אילינג ושאר הרובעים בעיר כדי להפוך את מובייק בפרט ואת קונספט השכרת האופניים בכלל לחווייה מוצלחת עבור תושבי לונדון", אמר ל"פייננשל טיימס" סטיב פאייר, מנהל מובייק בבריטניה.

 

בלונדון פועלת זה שבע שנים שירות השכרת אופניים של העירייה. השירות, שמכונה "בוריס בייקס" על שם ראש עיריית לונדון באותה תקופה בוריס ג'ונסון, זוכה לפופולאריות אך נחשב יקר ומחייב את הרוכבים למצוא תחנת עגינה ריקות כשהם מסיימים את המסלול.

 

לעומת זאת, השימוש באופניים של מובייק מחייב רק סריקה באמצעות הסמארטפון של הברקוד המודפס על האופניים. האפליקציה של החברה מעבירה אות בלוטות' לאופניים ומעדכנת את השרתים של מובייק באמצעות האינטרנט. נעילת האופניים משתחררת מרחוק, והרוכב יכול להתחיל את נסיעתו. בסיום, האופניים ננעלים באופן ידני על ידי סגירת המנעול בגלגל האחורי. פעולה זו מעבירה אות מקוון לשרתים של מובייק.

 

 

 

מובייק מפעילה יותר מ־3.6 מיליון אופניים שיתופיים, רובם בסין. בחודש אפריל התבצעו באמצעות האופניים של החברה 20 מיליון נסיעות יומיות. היא החלה לפעול בבריטניה ביוני, בעיר מנצ'סטר. החברה גייסה מעל מיליארד דולר בהון סיכון ממשקיעים כמו ענקית האינטרנט הסינית טנסנט והיא מתכננת להמשיך להתרחב מחוץ למדינת המוצא שלה. פרט לבריטניה היא כבר פועלת בסינגפור ובאיטליה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x