$
חברה וסביבה

דיווח: ממשל טראמפ יקצץ התציבים לטיפול בזיהומי מים ולצמצום פליטת גזי חממה

תקציב הסוכנות להגנה על הסביבה יופחת ב-25% ל-6.1 מיליארד דולר, ומספר העובדים יקוצץ ב-20% ל-12.4 אלף; ראש הסוכנות: "נשים בסדר העדיפויות תוכניות לניקוי אתרי פסולת מסוכנים ונפעל לשיפור תשתיות המים"

שירות כלכליסט 09:5203.03.17
ממשל טראמפ ממשיך לפעול נגד איכות הסביבה. לאחר שהנשיא דונלד טראמפ כבר פקפק באמינות הפרסומים המדעיים על התחממות כדור הארץ, כעת הבית הלבן מציע לקצץ ברבע את התקציב של הסוכנות להגנה על הסביבה (EPA). התוכניות שייפגעו מהקיצוץ קשורות לשינויי אקלים ולמניעת זיהום במים, כך מדווחת סוכנות רויטרס המתבססת על אדם המקורב לנושא.

 

לפי הצעת התקציב שהגיש השבוע הממשל, תקציב הסוכנות להגנה על הסביבה יופחת ב-25% ל-6.1 מיליארד דולר, ומספר העובדים יקוצץ ב-20% ל-12.4 אלף. הקיצוצים האלה הם חלק ממאמץ רחב יותר מצד הנשיא להעלות את הוצאות הביטחון על חשבון משרדים ממשלתיים אחרים. הנפגעות העיקריות ב-EPA כתוצאה מהקיצוץ יהיו תכניות להגנה על האקלים וחטיבות האכיפה.

 

פעילים סביבתיים תקפו את הקיצוצים המוצעים, שצריכים עוד לזכות באישור הקונגרס שבשליטת המפלגה הרפובליקנית.

 

על פי הדיווח ברויטרס, הצעת התקציב, שנשלחה ל-EPA מוקדם יותר השבוע, כוללת קיצוץ של 30% במענקים המועברים למדינות עבור טיפול בזיהומים של עופרת במאגרי המים, שיעמדו על 9.8 מיליון דולר. בדומה, מענקים המיועדים לשבטים של ילידים עבור טיפול בזיהומים סביבתיים יופחתו ב-30% ל-45.8 מיליון דולר ותוכנית לצמצום פליטת גזי חממה תקוצץ ב-70% ל-29 מיליון דולר. במקביל, המימון לתכניות אכיפת החוקים נגד פליטה יופחת ב-11% ל-153 מיליון דולר. לפי ההצעה של הממשל, העובדים של 37 תוכניות מחקר יפוטרו.

 

סקוט פרואיט סקוט פרואיט צילום: wikipedia

 

עם זאת, לא כל הקיצוצים המוצעים יאושרו על ידי הקונגרס, שכן הם זוכים להתנגדות משני צידי המפה הפוליטית - הדמוקרטים והרפובליקנים. כך למשל, הקונגרס קרוב לוודאי שלא יאשר הצעה לפטר את כל העובדים בתוכנית לבדיקת הפליטה במכוניות עם מנועי דיזל.

 

ראש הסוכנות החדש סקוט פרואיט אמר ביום חמישי בפגישה עם ראשי עיריות כי הוא ישים בראש סדר העדיפויות תוכניות לניקוי אתרי פסולת מסוכנים ויפעל לשיפור תשתיות המים, זאת אף שבבית הלבן הציעו קיצוצים עמוקים בתוכניות הללו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x