$
חברה וסביבה

מכונית מרצדס שהוברחה מהנאצים נמכרה תמורת 6.6 מיליון דולר

מדובר במכונית מדגם 540K שהוסתרה מהגרמנים והוברחה לבריה"מ. ייתכן שזהו הרכב האחרון מדגם זה, שיוצר טרם מלחמת העולם השנייה

שירות כלכליסט 23:0025.01.17

מרצדס-בנץ קלאסית שיוצרה בזמן שאירופה ניצבה על סף מלחמת העולם השנייה, נמכרה במכירה פומבית באריזונה תמורת כ-5.4 מיליון ליש"ט (6.6 מיליון דולר).

 

הרכב מדגם 540K ספיישל רודסטאר, היה גולת הכותרת של המכירה, שכללה גם פרארי Enzo 2003 עם קילומטראז' נמוך במיוחד, בוגאטיVeyron Super Sport מ-2013, ולמבורגיני Reventón מ-2008.

 

על פי ההערכות, המרצדס הוסתרה מהנאצים והוברחה לברית המועצות. ייתכן שזהו הרכב האחרון ששרד מהדגם, שיוצר טרם מלחמת העולם השנייה.

 

מרצדס בנץ 1939 מרצדס בנץ 1939 צילום: RMSOTHEBYS

 

אורכו של הרכב מעט יותר מ-5 מטרים ונפח המנוע שלו - 5.4 ליטרים. המכונית עברה שיפוץ מוצלח, שמסתיר את גילה המופלג.

 

"המכירות שלנו באריזונה הן אורים ותומים לשוק אספני הרכב, וקובעות את הטון של עונת המכירות הפומביות הקרובה", אמר ראש מכירות בחוף המערבי של סות'ביס, איאן קלהר.

 

"השנה עשר המכירות המובילות מצביעות כי הביקוש לסופר-רכבים מודרניים נותר גבוה, ואילו רכבים מיוחדים מתקופת טרום המלחמה – כמו ה-540K - הם נקודת משען לחוזק ולעמידות של השוק".

 

"ככל הנוגע לדגמים ספציפיים, ארבעה עשורים של ייצור רכב הפרארי יוצגו בקטלוג שלנו - החל מה-400 Superamerica, וכלה ב-Enzo. כל דגם משך הצעות מחיר מרובות והשיג תוצאות מרשימות – מה שמשקף את השושלת, הרסטורציה והמצב היוצאים מהכלל של רכבים אלו". "כעת אנו מפנים את תשומת ליבנו לפריז, שם נפתח את העונה האירופית שלנו בחודש הבא".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x