$
בשולי החדשות

אסירים מתלוננים: כוכב הכלא ברני מיידוף השתלט על שוק השוקו החם

לדברי העיתונאי סטיב פישמן, מיידוף, שביצע את ההונאה הגדולה בהיסטוריה ונשלח ל-150 שנות מאסר, ממשיך ליישם את כישוריו הפיננסיים בכלא. כיצד הוא יצר את המונופול?

שירות כלכליסט 11:0115.01.17
ברני מיידוף הוא כוכב בכלא, כך לפי העיתונאי סטיב פישמן, ששמר על קשר עם הנוכל מאז נכנס לכלא ב-2009 ועומד כעת מאחורי סדרת שמע חדשה "פונזי סופרנובה" שמבוססת על ראיונות שערך איתו. "הוא גנב יותר כסף מכל אדם אחר בהיסטוריה, ומבחינת הגנבים האחרים זה הופך אותו לגיבור", מוסיף פישמן. מיידוף בן ה-78 ניהל במשך שנים הונאת פונזי במסגרתה גנב ממשקיעים מיליארדי דולרים. כעת הוא מרצה עונש מאסר של 150 שנה בבית הכלא דורהאם בצפון קרולינה, לאחר שנתפס ב-2008 בזמן המשבר הפיננסי.

 

ברני מיידוף ברני מיידוף צילום: בלומברג

 

לפי פישמן, ניסיונו של מיידוף בשוק ההון גרם לכך שהאסירים פונים אליו לעיתים קרובות בבקשה לייעוץ פיננסי. "ברני היה איש עסקים מצליח עם תובנות מקוריות לגבי השוק, והוא ממשיך ליישם את האינסטינקטים העסקיים שלו גם בכלא", אמר פישמן לאתר מרקט ווץ'. כישוריו של מיידוף באו לידי ביטוי גם בהשתלטות על שוק השוקו החם בכלא. "הוא קנה את כל אריזות השוקו של מותג סוויס מיס שמכרו במזנון הכלא, ומכר אותן ברווח", סיפר פישמן. "הוא יצר מונופול על השוקו החם. הוא דאג שאם מישהו ירצה שוקו הוא יהיה חייב לעבור דרכו".

 

בהקלטות נשמע שמיידוף מנסה לשמור על אופטימיות, על אף העובדה שיבלה את שארית חייו בכלא, והוא מתגאה בכך שהדלתות של התא שלו "לא נעולות בלילה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x