$
תעשייה ופיננסים

ועכשיו רנו: התביעה בצרפת חוקרת את פרשת פליטת המזהמים

מהתביעה נמסר כי החברה מואשמת בכך שהמכוניות מתוצרתה מהוות סכנה סביבתית; אתמול פורסמו בארה"ב האשמות נגד פיאט קרייזלר

בלומברג 14:4413.01.17

אחרי ההאשמות שהפנו אתמול (ה') הרשויות בארה"ב נגד פיאט קרייזלר ולאחר שפולקסווגן נאלצה לחתום על הסדר הכולל תשלום של 4.3 מיליארד דולר, הפכה רנו למטרה הבאה בעקבות שערוריית דיזלגייט.

 

 

 

 

התביעה בפריז פתחה אתמול בחקירה ראשונית סביב רמות הפליטה במכוניות מתוצרתה, ונמסר שרנו מואשמת שהמכוניות שלה מהוות סכנה סביבתית. בעקבות זאת נמחקו 1.5 מיליארד יורו משווי השוק של החברה בעקבות ירידה של כ-3% במניה. יש לציין כי מניות רנו צנחו בינואר שעבר לאחר פשיטה של הרשויות על מטה החברה. בנובמבר האחרון משרד הכלכלה הצרפתי מסר כי בחקירה שביצע מצאו מספיק חומרים להעברתה לידי התביעה.

 

 

 

במקביל, הרשויות בארה"ב הודיעו על פתיחת חקירה נגד פיאט קרייזלר, בחשד שהחברה התקינה תוכנות במכוניות שלה שזייפו את נתוני הפליטה, בדומה למה שעשתה פולקסווגן במכוניות הדיזל שלה במסגרת פרשת דיזלגייט. תעשיית הרכב העולמית נמצאת תחת ביקורת רבה מאז חשפו הרגולטורים בארה"ב בספטמבר 2015 שפולקסווגן התקינה תוכנות לזיוף תוצאות הזיהום.

 

 

 

"אנחנו עוקבים אחרי מה שקרה לפולקסווגן בספטמבר 2015, לרנו בינואר 2016 ולפיאט אתמול. מדובר בנושאים מלחיצים מכיוון שההשלכה הפוטנציאלית היא קנסות נוספים", אמר האנליסט יורגס דיאנג מחברת נטיקיס, "מה שחשוב מנקודת המבט של רנו הוא שהמצב עלול להידרדר במהירות, לא משנה מה תהיה התוצאה. הנושא הכביד בעיקר על תוצאות רנו ב-2016, אף שהביצועים שלה היו טובים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x