$
בשולי החדשות

הזוג הצעיר העשיר ביותר בסין מתגרש, כמה יקבל כל אחד מהם?

על פי הדיווחים, זהאו יאחוי ואשתו לי אוינג, אמורים לחלק ביניהם את הנכסים בשווי 1.7 מיליארד ליש"ט. השניים הם בעלי חברת בייג'ינג קונלון טק שמפתחת משחקים לאינטרנט

שירות כלכליסט 16:5713.09.16
הזוג הצעיר העשיר ביותר בסין עומד כעת בעיצומם של הגירושים היקרים ביותר במדינה. על פי הדיווחים, השניים אמורים לחלק ביניהם נכסים בשווי 1.7 מיליארד ליש"ט.

 

מדובר בזהאו יאחוי, שרכש בתחילת השנה את השליטה באפליקציית הדייטינג גריינדר ואשתו לי אוינג (38). הם הוכתרו לזוג העשיר ביותר בסין מתחת לגיל 40, הודות לחברת בייג'ינג קונלון טק (Beijing Kunlun Tech) שמפתחת משחקים לאינטרנט. אולם, החברה דיווחה באתר האינטרנט שלה כי זהאו מעביר מיליארדי מניות ללי. מהלך שעורר את הערכות כי השניים נפרדים. "זה יהיה מקרה הגירושים היקר ביותר במדינה", נכתב באתר שנגחאי סקיורטיס ניוז, שמנוהל על ידי סוכנות החדשות הרשמית שינחואה. "השווי של המניות שהועברו יטפס ל-7 מיליארד יואן, כלומר החברות הרשומות בעצם יחולקו חצי וחצי בין בני הזוג". 

הבעל, זהאו יאחוי הבעל, זהאו יאחוי צילום: justriches

 

על פי הדיווחים בסין, העברת המניות מייצגת תשלום של 7.54 מיליארד יואן (847 מיליון ליש"ט) שמעביר זהאו לאשתו בנפרד, גבוה במידה ניכרת מהסכם הגירושים הנוכחי היקר ביותר במדינה שעומד על 2.4 מיליארד יואן.

 

שיעורי הגירושים בסין נמצאים במגמת עלייה, ובשנה שעבר התגרשו 3.8 מיליון זוגות, עלייה מ-2.5 מיליון זוגות ב-2009, ומ-1.2 מיליון בלבד ב-2000, כך לפי הנתונים הרשמיים. עם זאת, הנשים לרוב לא מקבלות נתח שווה מהנכסים והכספים של בני הזוג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x