שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

לקראת פסגת ה-G20 בסין, 6.4 מיליון תושבים קיבלו חופשה של שבוע

השלטונות בעיר האנגג'וֹאוּ מבקשים להפחית את זיהום האוויר ולהגביר את האבטחה, ולכן הורו על סגירת מאות מפעלים, יצמצמו מספר כלי רכב בכבישים ויציעו לתושבים חבילות תיור מחוץ לעיר

שירות כלכליסט 11:3231.08.16

בסוף השבוע תפתח בעיר האנגג'וֹאוּ במזרח סין פסגת מנהיגי מדינות ה-G20, והמארחים נחושים שהאירוע יעבור בלי תקלות.

 

מלבד הוראה על סגירת מפעלים על מנת לצמצם את זיהום האוויר והגברת האבטחה, תושבי העיר קיבלו שבעה ימי חופשה נוספים ומוצעות להם הנחות לטיולים מחוץ לעיר, זאת במטרה להבטיח שהנגג'ואו לא תהיה צפופה ופקוקה. בשל כך, הרשויות הורו על סגירת 225 מפעלים ברחבי העיר, והחל מתחילת השבוע נאסר על מחצית מכלי הרכב בעיר לעלות על הכביש. 

העיר האנגג'וֹאוּ במזרח סין שם תתקיים פגסת מנהיגי ה-G20 העיר האנגג'וֹאוּ במזרח סין שם תתקיים פגסת מנהיגי ה-G20 צילום: צ'יינה ניוז סרוויס

 

במקביל, אלפי עובדים זרים עזבו את העיר בשל הפסקת העבודות במפעלים והמגבלות הנוספות.   אחד העובדים הזרים

סיפר ל-CNN שהרשויות החרימו את מיכל הגז שמשמש את משפחתו לבישולים, בטענה שהוא לא עומד בתקנות הבטיחות. "האנשים הרגילים סובלים. זה ממש משפיע על חיינו", אמר.

 

האבטחה המוגברת פירושה ששוטרים ומאבטחים יהיו מוצבים בכל 5 או 10 מטרים באתרים הפופולריים בעיר, כמו האגם המערבי.

 

ההתרגשות הסינית נובעת מכך שזו הפעם הראשונה שהמדינה מאחרת את פסגת ה-G20. בפגישה ישתתפו לראשונה ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי וראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו, שנכנסו לתפקידם בשנה האחרונה. לעומת זאת זו תהיה פסגת ה-G20 האחרונה בהשתתפותו של נשיא ארה"ב היוצא ברק אובמה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x