• תפריט
חברה וסביבה

רעידת האדמה באיטליה: מספר ההרוגים עלה ל-120

75% מעיירת הנופש אמטריצ'ה חרבו, יותר מ-100 רעידות משנה בתוך שעות. ישראלים: "התעוררנו באמצע הלילה, המיטה רעדה והמזוודה עפה, זה היה מפחיד"

סוכנויות הידיעות 20:3124.08.16

באיטליה התברר לפני הצהריים (יום ד') כי הנזק שגרמה רעידת האדמה החזקה הלילה קשה עוד יותר מכפי שהעריכו. כלי תקשורת בארץ המגף מדווחים על 120 הרוגים שכבר אותרו בהריסות ועל עשרות פצועים. מאות בני אדם עדיין נעדרים.

 

רעש האדמה, בעוצמה של 6.2-6.0, פקד את מרכז איטליה בשעה 03:36 לפנות בוקר לפי השעון המקומי. מוקד הרעש היה בנורצ'ה שבאזור אומבריה, אבל הרעש היה חזק כל כך וקרוב כל כך לפני השטח (כארבעה קילומטר בעומק האדמה), עד שהוא הורגש היטב גם בבולוניה וברומא, המרוחקת כ-150 קילומטר משם. הרעש פגע באזורים לאציו, מארקה, אומבריה ואמברוצו, ובשעות שאחריו פקדו את האזורים האלה יותר מ-100 רעידות משנה, שלפחות 55 מהן היו בעוצמה 3.0 ומעלה. 


 

שתי העיירות שנפגעו באורח הקשה ביותר הן אקומולי ואמטריצ'ה. באקומולי דווח על שישה הרוגים לפחות ועל משפחה לכודה של ארבע נפשות, בהן שני ילדים קטנים. 15 בני אדם חופרים בידיים כדי להגיע אליהם. לפי דיווחים האם והילדים הקטנים נשמעו זועקים לעזרה. "מלון רומא" בעיירה חרב גם הוא, ותיירים לכודים בהריסותיו. בפסקארה דל טרונטו דווח על עשרה הרוגים לפחות. שני ילדים בני 4 ו-7 חולצו בחיים מההריסות שם הודות לסבתם, שהתחבאה איתם מתחת למיטה. המאמצים לחלץ את הסבתא נמשכים.

 

"עכשיו כשעלה האור אנחנו רואים שהמצב אפילו נורא מכפי שחששנו – בניינים קרסו, אנשים לכודים תחת ההריסות ואין אותות חיים", סיפר ראש העיר של אקומולי, סטפאנו פטרוצ'י. גם בבניינים בעיירה שלא קרסו ניכרו סדקים עמוקים. עד שכוחות ההצלה הגיעו עם כלבי גישוש חפרו אנשים בידיים חשופות בהריסות בניסיון לחלץ נפגעים.

 

 צילום: twitter / Imad Salamoun

 

 

ישראל הציעה סיוע

 

ראש העיר אמטריצ'ה, סרג'ו פירוצי, אמר ש-75% מהכפר נרחבו: "המטרה עכשיו היא להציל כמה שיותר אנשים. יש קולות של אנשים מתחת להריסות, אנחנו חייבים להציל אותם". בית החולים בעיירה נפגע בעצמו באורח קשה, וחולים הועברו לרחובות. גם שתי ילדות, פליטות מאפגניסטן, נעדרות שם. לפי דיווחים העיירה אמטריצ'ה הייתה עמוסה במבקרים בשל חופשת הקיץ. אמטריצ'ה ידועה באיטליה כאתר יפהפה וכיעד נופש פופולרי לתושבי רומא הרוצים להירגע מחום הקיץ באוויר הקריר של ההרים.

 

"זה היה חזק כל כך, המיטה כאילו זזה מעצמה ברחבי החדר בעודנו עליה", סיפרה לינה מרקנטיני, תושבת צ'סלי שבאזור אומבריה. אולגה אורבני, מהעיירה הסמוכה סקג'ו, סיפרה: "אלוהים אדירים, זה היה נורא. הקירות נסדקו וכל הספרים נפלו מהמדפים".

 

 

 צילום: twitter @MarksLarks

 

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x