• תפריט
בשולי החדשות

ניו יורק: צעיר טיפס על מגדלי טראמפ כי רצה לפגוש את המועמד לנשיאות ‎

על מנת לתפוס את סטפן רוגאטה, נאלצו השוטרים לשבור חלונות ולתפוס אותו בקומה ה-21 ולהכניסו פנימה; הצעיר: "אם המטרה שלי לא הייתה חשובה, לא הייתי מסכן את חיי כדי לנסות ולהיפגש עם טראמפ"

שירות כלכליסט 12:1711.08.16

צעיר בן 19 מווירג'ינה, שביקש להיפגש אישית עם המועמד הרפובליקני לנשיאות דונלד טראמפ, טיפס אתמול על מגדלי טראמפ בניו יורק במשך שלוש שעות בטרם שוטרים תפסו בו ואילצו אותו לרדת מהבניין.

 

סטפן רוגאטה החל בטיפוס בשעה 3:30 לפנות בוקר על דופן הבניין, שבו נמצאים דירתו ומשרדו של טראמפ, בעוד מאות צופים התקהלו כדי להתבונן בו בנשימה עצורה ברוגאטה עושה דרכו במעלה הבניין בן 58 הקומות, תוך שהוא מצליח להתחמק מהשוטרים רוב הדרך. 

 

 


 

על מנת לתפוס את רוגאטה, נאלצו השוטרים לשבור חלונות ולסגור עליו מכל צד, כשכל העת ניסו לשכנעו לוותר על שארית הטיפוס ולהיכנס פנימה. בסופו של דבר, הצליחו השוטרים ללכוד את המטפס העקשן בקומה ה-21 לקול תשואות הקהל. שני שוטרים אחזו ברוגאטה ומשכו
אותו בכוח לתוך הבניין.

 

"הורדתי חבל הצלה לכיוונו והסברתי לו שעליו לחבר את עצמו לחבל. הוא טיפס במשך זמן רב ויכולתי לראות כי הוא מתעייף. אולם הוא סירב להתחבר לחבל ההצלה", סיפר השוטר כריסטופר וויליאם. חרף סירובו, ראה וויליאם הזדמנות לתפוס את רוגאטה ומשך אותו לתוך הבניין. לדבריו רוגאטה לא התנגד.

 

בסרטון שפרסם ביוטיוב טרם הטיפוס, אמר רוגאטה: "אני חוקר עצמאי המבקש פגישה אישית עמך כדי לדון בעניין בעל חשיבות עליונה. האמן לי, לו המטרה שלי לא הייתה חשובה, לא הייתי מסכן את חיי כדי לנסות ולהיפגש עמך". לדבריו, הוא ביקש רק להיפגש אישית עם טראמפ ולא ביקש להזיק לו. הוא נלקח לבית חולים פסיכיאטרי לבדיקות. לאחר מכן יועמד לדין.

 

טראמפ כתב בטוויטר: "משטרת ניו יורק עשתה היום עבודה מצוינת בהגנה על האנשים ובהצלת המטפס".

 

סטפן רוגאטה בדרכו למעלה סטפן רוגאטה בדרכו למעלה צילום: איי אף פי

 

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x