שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

"האיחוד האירופי שוקע ועל בריטניה לעזוב"

לדברי נשיא "אנסימה גלובל", דיוויד מאלפס, העם הבריטי צריך לקפוץ על ההזדמנות לפרוש מהאיחוד: "הזדמנויות כאלו מגיעות פעם בדור"

שירות כלכליסט 11:0618.06.16

האיחוד האירופי גדול מידי והוא "שוקע" ועל בריטניה לקפוץ על ההזדמנות הראשונה לעזוב אותו. כך טוען הכלכלן דייוויד מאלפס.

 

ביום חמישי הבא ייצאו תושבי בריטניה לקלפיות כדי להחליט במשאל עם על עתידה של בריטניה באיחוד האירופי. "האיחוד האירופי גדול מידי ויקר מידי. זה פשוט לא עובד", אמר נשיא "אנסימה גלובל" בראיון ל-CNBC. "הם לא התקדמו במשימה שלהם, שהייתה אחריות פיסקאלית, רפורמה בנקאית, הגנה על גבולות האיחוד. הם פשוט לא עושים את עבודתם".

 

מאלפס סבור שעל הבריטים לקפוץ על ההזדמנות לפרוש מהאיחוד, וציין שמשאל העם האחרון שנערך במדינה בנושא היה ב-1975. "הזדמנויות אלו מגיעות פעם בדור, שאז ניתנת הזכות לעם להצביע בעד מה שהוא רוצה".

 

"האיחוד האירופי פשוט לא עושה את העבודה שלו" "האיחוד האירופי פשוט לא עושה את העבודה שלו" צילום: שאטרסטוק

 

אולם, גרגורי דאקו, כלכלן ראשי לארה"ב ב"אוקספורד אקונומיקה" מאמין שהברקזיט צופנת בחובה השלכות שליליות עבור כלכלת בריטניה, וכן עבור כלכלת האיחוד. "ייתכן שההשלכות על כלכלת ארה"ב לגופה לא יהיו גדולות כל כך, אולם אני סבור שלצעד זה יהיו השלכות שליליות, בעיקר בטווח הקצר. הדבר ייפגע במסחר ויבלום השקעות", אמר בראיון ל-CNBC.

 

טוד קולבין, סגן נשיא בכיר למכירות גלובליות ב"אמבורסינו בראדרס" מאמין שאם תפרוש בריטניה מהאיחוד, היא תפתח מעט תיבת פנדורה. "אנו נראה המשך ראלי של אג"ח. יש להניח שנראה מכירת חיסול של אקוויטי וזהב. אסור לשכוח שיש שם זהב בחוץ שעושה ראלי ומאד חזק".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x