$
חברה וסביבה

האיחוד האירופי הסיר את רוב המגבלות על חברת התעופה איראן אייר

חברת התעופה האיראנית נכללה ברשימה שחורה של האיחוד שפורסמה לראשונה ב-2006 וכללה למעלה מ-90 חברות תעופה לא בטוחות, רובן מאפריקה

שירות כלכליסט 22:5217.06.16

האיחוד האירופי הסיר את מרבית המגבלות שהוטלו על חברת התעופה האיראנית איראן אייר, במסגרת השינויים האחרונים שערך האיחוד ברשימת חברות התעופה הלא בטוחות. האיחוד הסיר מהרשימה השחורה גם את אייר מדגסקר, שלוש חברות אינדונזיות: סיטי לינק, ליון אייר ובאטיק אייר ואת כל החברות שבסיסן בזמביה. ההקלה על המגבלות שהוטלו על איראן אייר מגיעה בעקבות ביקור שערכה באיראן נציבת התעבורה האירופית ויולטה בולק באפריל באיראן, והערכה טכנית שנערכה לחברה באפריל.  

הפרלמנט האירופי בבריסל הפרלמנט האירופי בבריסל צילום: דוד הכהן

 

הנציבות האירופית מסרה כי כעת תורשה איראן אייר להשתמש בכל המטוסים שלה, מלבד בואינג 747 ופוקר 100 בעת טיסות לכל אחת מ-28 המדינות החחברות באיחוד. עד כה, איראן אייר הורשתה להשתמש רק בעשרה מטוסי איירבוס A300 ושני מטוסי איירבוס A310 בטיסות לאירופה. "אני שמחה להכריז שאנחנו כעת יכולים לאפשר למרבית המטוסים של איראן אייר לחזור לשמי אירופה", הודיעה בולק.

 

הרשימה השחורה של האיחוד האירופי פורסמה לראשונה ב-2006, וכללה אז מעל 90 חברות תעופה, מרביתן מאפריקה. האיסור חל על מטוסי נוסעים ותובלה ממדינות כמו הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, גבון, ליבריה וסודאן. הרשימה משמשת גם כמעין מדריך לנוסעים ברחבי העולם שבוחרים לפיה באילו חברות לא לטוס, והיא גם משפיעה על תקנות הבטיחות במדינות מחוץ לאיחוד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x