$
בשולי החדשות

בפעם השנייה: ארוחת צהריים עם באפט נמכרה ביותר מ-3.4 מיליון דולר

רוכש אנונימי שילם את הסכום במסגרת אירוע ההתרמה השנתי לעמותה הפועלת למען חסרי בית בסן פרנסיסקו. מאז 2002 גייס באפט בדרך זו כ-20 מיליון דולר

שירות כלכליסט 12:0412.06.16

קונה אנונימי ישלם יותר מ-3.4 מיליון דולר כדי להשתתף בארוחת צהריים פרטית עם המיליארדר וורן באפט. הכרטיס נמכר באירוע ההתרמה השנתי לעמותת גילד, הפועלת למען חסרי בית בסן פרנסיסקו.

 

הרוכש שילם 3,456,789 דולר עבור הזכות לסעוד עם "האורקל מאומהה" - בדיוק כמו סכום השיא ששולם עבור הארוחה ב-2012, שהיה התרומה הגבוהה ביותר אי פעם שנמכרה באיביי.

 

ההתמחרות שנערכה באיביי החלה ביום ראשון ונסגרה רשמית ביום שישי בלילה. עד לבוקר יום שישי, ההצעות חצו את רף 2.6 מיליון הדולרים – כמעט 300 אלף דולר יותר ממה ששילם הזוכה ב-2015, החברה הסינית "דליאן זאוס אנטרטיינמנט".

 

וורן באפט וורן באפט צילום: רויטרס

מבין שמונת הזוכים האחרונים – שישה שילמו למעלה מ-2 מיליון דולר כדי לסעוד בחברתו של איל ההשקעות העומד בראש תאגיד האחזקות ברקשייר הת'אוויי.

 

עד כה הצליחה באפט לגייס למעלה מ-20 מיליון דולר עבור העמותה. ארוחות הצהריים החלו לאחר שאשתו הראשונה של באפט, סוזי, הציגה בפניו את העמותה, שם היא נהגה להתנדב. היא מתה ב-2004 אולם הקשר בין באפט למייסדי גילד המשיך להתקיים.

 

באפט שיבח את אופן הפעולה של העמותה, המציעה למחוסרי הבית שירותים שונים החל מארוחות, טיפולים רפואיים וכלה בהכשרה מקצועית ודיור. "אני גאה להיות חלק ממשהו שסייע באופן ישיר לכל כך הרבה אנשים נזקקים. העמותה היא גשר לאלפי אנשים על סף ייאוש, ומסייעת להם להחזיר לעצמם את כבודם ומעניקה להם הזדמנויות באמצעות נתינת שירותים בסיסיים", אמר באפט טרם המכירה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x