$
תעשייה ופיננסים

איראן: חוזה נפט ראשון עם המערב - בתוך חודשיים-שלושה

לדברי שר הנפט האיראני, הרגולטורים במדינה עדיין בוחנים את נוסח חוזי הנפט שיוצעו לחברות זרות; בין השאר נקבע כי החלטות מהותיות של מיזמים בינלאומיים יחויבו באישור של חברת הנפט הלאומית של איראן

בלומברג 09:2812.06.16

ממשלת איראן בטוחה כי בחודשים הקרובים תחתום על חוזי נפט חדשים עם המערב - כך אמר שר הנפט האיראני, ביג'אן זנגנה. לדבריו, עדיין נדרשת בחינה מחדש

של נוסח חוזי הנפט החדשים של איראן, האמורים למשוך השקעות זרות במיליארדי דולרים.

 

שר הנפט הוסיף כי הרגולטורים באיראן הגיעו ל"הסכמה חלקית" לגבי נוסח החוזים שהועברו לאישור הממשלה לפני כשבועיים.

 

זנגנה דחה את הטענות שלפיהן החוזים הושהו, ואמר: "חתימה על חוזי נפט אורכת זמן. יש צורך במו"מ". לדבריו, החוזה הראשון עם חברה מערבית צפוי להיחתם בתוך חודשיים-שלושה, או אפילו מוקדם יותר.

 

בינואר הוסרו הסנקציות שהטיל המערב על איראן בשל תוכנית הגרעין שלה. הממשלה מקווה כעת למשוך השקעות זרות ב-50 מיליארד דולר בשנה מחברות נפט מערביות, בהן Eni האיטלקית וטוטאל הצרפתית.

 

משרד הנפט של איראן הכין בשנתיים האחרונות חוזה לדוגמה. לדברי זנגנה, השינויים בנוסח החוזה שנעשו עד כה כללו "סוגיות משפטיות" - בין השאר הם נעשו כדי להבטיח שהחלטות מהותיות של מיזמים בינלאומיים יחויבו בקבלת אישור של חברת הנפט הלאומית של איראן. כמו כן הרגולטורים ביקשו כי החוזים יכללו הבהרה שלפני רזרבות הנפט המקומיות שייכות למדינה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x