$
המזרח התיכון

לא חופרת יותר מדי: איראן במו"מ עם ענקיות הכרייה הבינלאומיות

עם הסרת הסנקציות מעל המדינה, מנהלת איראן מגעים מול חברות כמו גלנקור וריו טינטו לפיתוח תעשיית הכרייה והמתכות שלה; היעדים לעתיד שאפתניים ביותר

שירות כלכליסט 12:4703.06.16
לא מבזבזים זמן: איראן מנהלת שיחות עם משקיעים זרים פוטנציאלים מתוך מטרה לפתח את תעשיות הכרייה והמתכות שלה, כך על פי מהאדי קרבסיאן, נשיא אימידרו, החברה הממשלתית שפועלת לקידום תעשיית הכרייה במדינה.

 

 

 

השווי השנתי של יצוא ויבוא המתכות ותוצרי הכרייה של איראן עומד כרגע על 11.5 מיליארד דולר, אך בעקבות הסרת הסנקציות בשנה שעברה בממשלה מקווים להוציא לפועל תכניות, שלהערכתה יעלו את ההכנסות הפוטנציאליות מהסקטור, וזאת אף מעל להכנסות מהנפט. לדבריו של קרבסיאן, אימידרו מנהלת מגעים עם ריו טינטו האוסטרלית לגבי השקעות חדשות בתעשיות האלומיניום, הפלדה, הנחושת והזהב.

 

 

הנשיא רוחאני הנשיא רוחאני צילום: איי פי

 

קרבסיאן נפגש גם עם בכירים מענקיות הסחורות האירופיות גלנקור וטרפיגורה. "לגלנקור ול-NFC הסינית כבר יש חוזים עסקיים שמטרתם לעזור לפתח את תעשיית הנחושת של איראן", אמר קרבסיאן מוקדם יותר השנה. איראן מעוניינת להגדיל את ייצור הנחושת שלה בהיקף של פי 10 - זאת עד 2025 וכחלק מהתוכנית הכלכלית ארוכת הטווח שלה. על פי הנתונים של אימידרו, עתודות הנחושת של איראן מייצגות 4% מכלל העתודות העולמיות.

 

 

 

באיראן פועלים בסביבות 5,500 מכרות, כש-90% מהם בבעלות המדינה. אולם, תעשיית הכרייה נחשבת לא תחרותית בשל מחסור חמור בציוד בעקבות הסנקציות. "ציוד ישן ומיד שנייה משמש בחלק ניכר מהמכרות, וחלקו היה בשימוש במדינות אחרות במשך 50 שנה", אמר קרבסיאן כבר בנובמבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x