$
כלכלה ומדיניות

טראמפ נגד בזוס: "לאמזון יש בעיה רצינית בתחום ההגבלים העסקיים"

המועמד המוביל לנשיאות מטעם המפלגה הרפובליקאית שוב תוקף את הקמעונאית המקוונת הגדולה בעולם: "המנכ"ל בזוס משתמש בוושינגטון פוסט כדי להשפיע על הפוליטיקאים"

שירות כלכליסט 11:1214.05.16
דונלד טראמפ תוקף את אמזון. המועמד המוביל לנשיאות מטעם המפלגה הרפובליקאית טוען כי לקמעונאית המקוונת הגדולה בעולם יש "בעיה רצינית בתחום ההגבלים העסקיים".

 

בראיון לפוקס ניוז אמר טראמפ כי מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס משתמש בעיתון "הוושינגטון פוסט" שבבעלותו כדי להשפיע על הפוליטיקאים בוושינגטון לוותר לאמזון על מסים. "הוושינגטון פוסט הוא הצעצוע של ג'ף בזוס, ששולט על אמזון", הסביר טראמפ. "אמזון מתחמקת מ'רצח המסים' שלה. בזוס משתמש בוושינגטון פוסט ככלי להשפיע על הפוליטיקאים בוושינגטון לא להטיל מס על אמזון ברמות שהיא אמורה לשלם". טראמפ המשיך והוסיף כי לאמזון יש בעיית הגבלים עסקיים רצינית, שכן היא שולטת על תחום נרחב כל כך.

 

זו הפעם השנייה שטראמפ תוקף את אמזון - לפני כחצי שנה אמר כי הקמעונאית המקוונת מתחמקת מתשלום מס הוגן, ואילו בזוס הציע בתגובה "לשלוח אותו לחלל".

 

עם זאת, מומחים משפטיים מסבירים כי העובדה שאמזון חולשות על תחום כה גדול, אין פירושה שהיא מפרה את חוק ההגבלים העסקיים. "המבחן האמיתי כאן הוא האם ההתנהלות של אמזון מיטיבה עם הצרכנים או פוגעת בהם, ואני לא שמעתי דבר על כך שאמזון פוגעת בצרכנים", אומר סת' בלום, לשעבר מזכ"ל ועדת ההגבלים העסקיים בסנאט.

 

בכל מקרה, מומלץ לאמזון להיזהר, שכן אנדרו סטולטמן, עורך דין המייצג קרבנות של הונאות השקעה, מסביר כי כשמשרד המשפטים נהיה מעורב והוועדה הפדראלית למסחר בודקת את העניין - "יש פוטנציאל לבעיות". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x