$
בשולי החדשות

זו ההזדמנות שלכם: יהלום בגודל של כדור טניס מוצע למכירה

היהלום שהתגלה בנובמבר במכרה בבוטוסואנה ומשקלו 1,109 קראט, יעמוד למכירה פומבית בלונדון; מה צפוי להיות המחיר?

שירות כלכליסט 23:5128.06.16

יהלום בן 3 מיליארד שנה, שגודלו כגודל כדור טניס - הגדול ביותר שהתגלה ב-100 השנים האחרונות - ושוויו מוערך ב-70 מיליון דולר יעמוד מחר למכירה פומבית בלונדון. כך על פי בית המכירות סות'ביס, המטפל במכירה. היהלום מדורג כבעל איכות מעולה, והוא מסוגל להניב את אחד מהיהלומים המלוטשים הגדולים בעולם, על פי המכון הגמולוגי של ארה"ב. מסיבה זו היהלום צפוי להימכר במחיר העובר בהרבה את רף ה-100 מיליון דולר.

 

היהלום התגלה בנובמבר אשתקד במכרה בבוטוסואנה השייך לחברת "לוקארה" (Lucara Diamond Corporation ) הקנדית. משקלו 1,109 קראט והוא היהלום הגולמי השני הגדול ביותר שנתגלה אי פעם. על פי בית המכירות גילו המוערך הוא 3 מיליארד שנה. היהלום כונה "Lesedi la Rona", פירוש השם הוא "האור שלנו" בשפה המקומית.

  

היהלום בגודל כדור טניס היהלום בגודל כדור טניס צילום: איי פי

 

"ליהלום ה'לסדי לה רונה' מבנה מרתק. שניים מדופנותיו צלולות בשל נשירת רסיסים ממנו במהלך עלייתו של היהלום מליבת כדור הארץ אל פני השטח, והם יוצרים כמעין 'חלונות' שמהם יש מראה ברור לליבו של היהלום, מה שמאפשר לקבוע את דרגת צלילותו ואת צורות היהלומים שניתן לחתוך ממנו", אמר לביזנס אינסיידר טובאייס קורמיינד, גמולוג המתמחה ביהלומים.

 

דייוויד בנט, יו"ר מחלקת התכשיטים בסות'ביס, כינה את התגלית "מציאה של פעם בחיים", ואמר שהמכירה תהיה חסרת תקדים. "לא זו בלבד שהאבן הגולמית עולה על כל דמיון בגודלה ובאיכותה, אלא שמעולם לא הוצעה למכירה פומבית אבן גולמית שהתקרבה לרמה זו", אמר.

 

היהלום הגדול ביותר שהתגלה אי פעם היה יהלום ה"קולינאן" שמשקלו היה 3,106 קראט. הוא התגלה במכרה בדרום אפריקה ב-1905 וממנו יוצרו יהלומי הכתר של מלכת אנגליה.

 

מכירת היהלום עשויה לרסק את השיא הנוכחי למחיר עבור יהלום, העומד על 48.5 מיליון דולר, ששולם במכירה פומבית בג'נבה בשנה שעברה, כשהמיליארדר מהונג קונג ג'וזף לו, רכש את היהלום "בלו מון" השוקל 12.03 קראט עבור בתו בת ה-7. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x