$
המזרח התיכון

התוכנית הסעודית לעידן הפוסט-נפט: השקעה של מיליארדים על ירדן

הקרן הציבורית של סעודיה תשקיע מיליארדי דולרים בענפים מובילים בממלכה ההאשמית - במסגרת התוכנית של המדינה לצמצם את התלות בנפט

בלומברג 21:2528.04.16

מועצת ניהול משותפת תפקח על השקעותיה של הקרן הציבורית של סעודיה, בירדן. כך סיכמו שתי המדינות.

 

השקעותיה של הקרן בירדן "ישחררו מיליארדי דולרים" לטובת הממלכה ההאשמית, אמר לבלומברג בסאם עוודאלה, השליח המיוחד לסעודיה של מלך ירדן עבדאללה השני.

 

"מעולם לא היתה לנו קרן השקעות ערבית שהתחייבה להשקיע מיליארדי דולרים בענפים מובילים בכלכלה הירדנית", אמר עוודאלה בראיון טלפוני מירדן. מועצת הניהול החדשה תבחר את הענפים ואת הסכומים להשקעה, ושתי המדינות ישתפו פעולה באזור הכלכלי המיוחד בעקבה, הוסיף.

 

עקבה עקבה צילום: שאטרסטוק

 

המהלך של סעודיה להרחבת השקעותיה הוא חלק מתוכניתה לצמצום התלות בנפט. הממלכה מהמפרץ כבר הודיעה כי תשקיע 25 מיליארד דולר במצרים - ובין השאר תקים גשר שיחבר בין המדינות.

 

לירדן חשוב למשוך השקעות זרות כדי לחזק את כלכלתה שהוכתה קשות בידי גל של כ-1.5 מיליון מהגרים שזרמו אליה בעקבות המלחמה המתחוללת בסוריה. הכלכלה הירדנית צפויה לצמוח בכ-2.7% ב-2016 - פחות מהתחזית הראשונית של 3.5%. כך אמר שר האוצר הירדני עומאר מלהאס בראיון השבוע.

 

"אנו זקוקים להשקעות בענפים מובילים בכלכלה כדי לייצר משרות. לדבר יהיו השלכות בכמה רמות ויגדיל את השקעותינו וייפתח את השוקים. לירדן כמה יתרונות שמהם יכולה גם סעודיה ליהנות", אמר עוודאלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x