$
תעשייה ופיננסים

גאנט, בעלת יו.אס.איי טודיי, מציעה לרכוש את קבוצת טריביון

בבעלות טריביון בין השאר העיתונים לוס אנג'לס טיימס ושיקגו טריביון. ההצעה עומדת על 12.25 דולר למניה, וגאנט מציעה גם לקחת על עצמה את החוב של טריביון - 390 מיליון דולר

שירות כלכליסט 15:2525.04.16

חברת גאנט, שבבעלותה העיתון האמריקאי יו.אס.איי טודיי ועוד מעל 100 כלי תקשורת ברחבי ארה"ב, הודיעה היום (ב') כי הגישה הצעה בגובה 815 מיליון דולר לרכוש את טריביון פבלישינג (Tribune Publishing), שמרכזת את פעילות ההוצאה לאור של קבוצת טריביון מדיה.

 

 

 

מדובר במהלך ההתרחבות הגדול השני שהיא מבצעת גאנט מאז פוצלה מהבעלים הקודמים שלה לפני פחות משנה.

לוס אנג'לס טיימס בהוצאת טריביון לוס אנג'לס טיימס בהוצאת טריביון צילום: csmonitor

 

בבעלות הטריביון העיתונים לוס אנג'לס טיימס, שיקגו טריביון ותשעה יומונים נוספים. ההצעה, שהועברה במקור ב-12 באפריל, עומדת על 12.25 דולר למניה, פרמיה של 63% למחיר הסגירה של מניית טריביון ביום שישי. גאנט מציעה גם לקחת על עצמה את החוב בגובה 390 מיליו דולר של הטריביון.  

יו.אס.איי טודיי של גאנט יו.אס.איי טודיי של גאנט צילום: בלומברג

 

"אנחנו מאמינים שטריביון חולקת את ההתחייבות של גאנט החדשה למצוינות עיתונאית ויצירת תכנים מעולים בכל הפלטפורמות", מסר מנכ"ל גאנט רוברט דיקי. "במובן הזה, האיחוד המוצע של גאנט והטריביון יחבר בין שני ארגונים משלימים עם מטרה משותפת של יצירת תכנים אמינים ואיכותיים לכל הקוראים והקהילות שאנחנו משרתים".

 

דיקי הודה שמאז הוגשה ההצעה הרשמית ניהל כמה שיחות טלפון עם חברי דירקטוריון חיצוניים בחברה, אך מכיוון שבטריביון סרבו לפתוח במו"מ רשמי, חשף דיקי את ההצעה בפומבי. "אנחנו מקווים שנוכל לשבת עם הדירקטוריון של הטריביון ולעבוד על עסקה. אנחנו בטוחים שתוך שיתוף פעולה בין החברות נוכל להשלים את בדיקת הנאותות בזמן קצר ולהוציא לפועל את ההסכם", הוסיף דיקי.

 

טריביון פבלישינג היא אמנם הבעלים של כמה ממותגי העיתונות המכובדים בארה"ב, אך החברה סובלת מירידה במכירות הפרסומות בעיתונים המודפסים, ודיווחה על הפסד של 2.8 מיליון דולר ב-2015, לעומת רווח של 42.3 מיליון דולר שנה קודם לכן.

 

גאנט פוצלה ביוני השנה שעברה מחברה האם שלה, TEGNA ושמרה על עסקי ההוצאה לאור ולא נכסי השידור. 108 העיתונים והנכסים הדיגיטליים שלהם מרכיבים כעת את USA TODAY NETWORK החדשה, ארגון חדשות ארצי המשלב בין 3,800 עיתונאים של הקבוצה, המתמקד בעיתונות חוקרת.

 

שיקגו טריביון שיקגו טריביון צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x