$
תעשייה ופיננסים

דירוג עשירי בריטניה: האחים ראובן הדיחו את הטייקון לקשמי מיטאל מהמקום הראשון

הדירוג החדש מצביע על שנה לא קלה עבור העשירים בממלכה שספגו את הירידות החדות ביותר מאז המשבר הגדול לפני 8 שנים בהם גם לן בלווטניק וסר ריצ'ארד ברנסון. מי הספורטאי שהתברג במקום ה-931 ברשימה ומי הקומיקאי הראשון שנכנס לדירוג?

שירות כלכליסט 11:2924.04.16
עשירי בריטניה ואירלנד עברו שנה לא קלה, ורבים מהם ספגו את הירידות החדות ביותר בהון שלהם מאז המשבר הפיננסי לפני שמונה שנים, כך עולה מרשימת עשירי בריטניה השנתית שמפרסם העיתון הסנדיי טיימס.

 

בין המפסידים הגדולים נמצא טייקון הפלדה ההודי, לקשמי מיטאל, הבעלים של ארסלור מיטאל. רק לפני שמונה שנים כיכב מיטאל במקום הראשון עם הון של 27.7 מיליארד ליש"ט, אך השנה הוא נאלץ להסתפק במקום ה-11 לאחר שהונו הצטמצם ב-75% מאז 2008 ועומד כעת על 7.12 מיליארד ליש"ט.

 

במקום הראשון מדורגים השנה האחים היהודים דיוויד וסיימון ראובן. איילי הנדל"ן הם הבעלים של מילבנק טאואר והמטה של ג'ון לואיס סלונדון. בבעלותם גם שדה התעופה אוקספורד בלונדון ולונדון הליפורט. סיימון החל כיבואן של שטיחים, בעוד שאחיו התמקד במסחר במתכות לפני שהם עברו להשקיע בנדל"ן. הונם מוערך על פי העיתון ב-13.1 מיליארד ליש"ט - עלייה של 3.4 מיליארד ליש"ט מהשנה שעברה.

מימין: דיוויד וסיימון ראובן. עלייה של 3.4 מיליארד ליש"ט בהונם מהשנה שעברה מימין: דיוויד וסיימון ראובן. עלייה של 3.4 מיליארד ליש"ט בהונם מהשנה שעברה צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

גם במקום השני מככבים אחים – סרי וגופי הינדוג'ה, ששמרו על המקום השני מהשנה שעברה עם הון של 13 מיליארד ליש"ט.

 

במקום השלישי נמצא לן בלווטניק, בעל השליטה בכלל תעשיות, שהודח מהפסגה לאחר שנה אחת. הונו של בלווטניק, שהוא גם הבעלים של וורנר מיוזיק, הצטמצם בשנה החולפת ב-1.58 מיליארד ליש"ט ל-11.59 מיליארד ליש"ט.

 

במקום הרביעי מדורג גלן ווסטון ומשפחתו, הבעלים של ענקית הקמעונות הקנדית ג'ורג' ווסטון שהונם עומד על 11 מיליארד ליש"ט.

 

 

בלווטניק. הונו הצטמצם בשנה החולפת ב-1.58 מיליארד ליש"ט
בלווטניק. הונו הצטמצם בשנה החולפת ב-1.58 מיליארד ליש"ט

 

את החמישייה הראשונה סוגרים ארנסטו ברטרלי, יורש אימפריית התרופות סרונו ואשתו כריסטי, שהונם מוערך ב-9.78 מיליארד ליש"ט.

 

במקום ה-13 מדורג רומן אברמוביץ', שירד שלוש מקומות מהשנה שעברה, והונו עומד כעת על 6.4 מיליארד ליש"ט.

 

סר ריצ'ארד ברנסון הצליח בקושי להשתחל לרשימת 20 העשירים ביותר. הבעלים של וירג'ן איירליינס נכנס למקום ה-19 בזכות הון של 4.52 מיליארד ליש"ט.

 

שם חדש ברשימה הוא נהג המרוצים לואיס המילטון, שהוכתר גם לספורטאי העשיר ביותר בבריטניה. הונו של המילטון, שזכה באוקטובר באליפות הפורמולה 1, עומד על 106 מיליון ליש"ט, והעניק לו את המקום ה-931 ברשימה.

 

לואיס המילטון. הספורטאי הכי עשיר בבריטני ומקום 931 ברשימה לואיס המילטון. הספורטאי הכי עשיר בבריטני ומקום 931 ברשימה צילום: Hoch Zwei

 

שם מעניין נוסף ברשימה הוא השחקן והקומיקאי סאשה ברון כהן, שביחד עם אשתו השחקנית איילה פישר חולש על הון של 105 מיליון ליש"ט.

 

כדי להכנס לרשימה היה צורך בהון אישי של 103 מיליון ליש"ט לפחות, עלייה משנה שעברה את הספיקו 100 מיליון ליש"ט. הרשימה כוללת 120 מיליארדרים, עלייה של 117 מ-2015, שהונם המצרפי עומד על 343.943 מיליארד ליש"ט, עלייה של 5.79% לעומת השנה שעברה.

 

סאשה ברון כהן ואיילה פישר. חדשים ברשימה סאשה ברון כהן ואיילה פישר. חדשים ברשימה צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x