$
בשולי החדשות

תייר צרפתי נעצר ברומא לאחר שהטיס רחפן מעל לקולוסיאום

לאחר שבשנה שעברה נעצרו ישראלים שהטיסו רחפן מעל לוותיקן, הרשויות באיטליה השיתו על התייר קנס של 113 אלף יורו והחרימו את הרחפן, בשל הפרת חוקי התעופה במדינה

שירות כלכליסט 16:5910.04.16

תייר צרפתי נעצר ברומא לאחר שהטיס רחפן מעל לקולוסיאום. מעבר לכך שהרחפן הוחרם על ידי הרשויות לאחר נחיתתו, התייר עומד בפני קנס של עד 113 אלף יורו בשל הפרת חוקי התעופה באיטליה, שאוסרים על הטסת רחפנים מעל אזורים מיושבים כמו מפעלים, מסילות רכבת וגם הקולוסאום.

"תיירים נתפסים לעיתים קרובות כשהם מטיסים רחפנים", מסר דובר של מנהל התעופה האזרחי באיטליה. "אך עבור מרבית הטיסות העירוניות יש צורך בקבלת אישור, ואנחנו מזמינים את כולם לקרוא את ההנחיות שלנו לפני שהם מנסים משהו". התקנות קובעות עוד שאסור לרחפן לעלות מעל לגובה של 70 מטר או להתרחק מעבר לרדיוס של 150 מטר מהמטוס.

 

הקולוסאום. לא רק הישראלים נתפסו הקולוסאום. לא רק הישראלים נתפסו צילום: cc by Kristoffer Winther Balling

 

איטליה אינה לבד, ומדינות רבות ברחבי העולם אוסרות על הטסת רחפנים מעל אתרי תיירות, בשל חששות הנוגעים לביטחון ובטיחות, בייחוד מאז התקפות הטרור בפריז בנובמבר.

 

בדצמבר 2015 נעצרו שני תיירים ישראלים שניסו להטיס רחפן מעל הוותיקן. הם השתמשו במצלמה ברזולוציה גבוהה שחוברה לרחפן במטרה לצלם תמונות של כיכר סנט פטרוס ונהר טיבר. ישראלי נוסף נעצר ב-2014 בפריז לאחר שהטיס רחפן שחוברה לו מצלמה מעל קתדרלת נוטרדאם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x