שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עולם

עובדי חברת מודיעין עסקי מישראל נעצרו ברומניה בחשד לריגול

הרשויות ברומניה עצרו שני עובדי חברת בלאק קיוב, חברת מודיעין עסקי פרטית בבעלות ישראלית, בחשד לריגול אחר התובעת הראשית במנהל הלאומי נגד שחיתות

שירות כלכליסט 12:3306.04.16

שני עובדי חברת בלאק קיוב (Black Cube), חברת מודיעין עסקי פרטית בבעלות ישראלית, נעצרו בחשד לריגול וניסיון לערער את אמינותה של התובעת הראשית במנהל הלאומי נגד שחיתות (DNA), לאורה קודרוטה קובצ'י. כך דיווחה קבוצה של עיתונאים חוקרים ברומניה, המכונה Rise Project.

 

על פי התביעה ברומניה, עובדי החברה, רון ויינר ודיוויד גקלוביץ', הקימו ארגון פשע מאורגן שהטרידה וביצעה התקפות סייבר נגד קובצ'י. על פי החשדות, הם ביצע משימות שטח ברומניה כבר במרץ ואף פרצו לחשבון המייל של שלושה מקורבים לקובצ'י. החקירה ככל הנראה נמצאת בשלבים ראשוניים, והתובעים ברומניה מנסים לגלות מי שכר את בלאק קיוב לפעול נגד קובצ'י.

 

חברת בלאק קיוב, אשר עובדיה הם יוצאי קהיליית המודיעין הישראלית, היא בבעלות דן זורלא ואבי ינוס, אשר ככל הנראה לא נעצרו ברומניה אך שמם נקשר בפרשייה.

 

על פי הדיווח, ראש המוסד לשעבר מאיר דגן ז"ל עבד עם החברה ושימש עד מותו בחודש שעבר כנשיא של כבוד.

 

בוקרשט, רומניה. עובדי בלאק קיוב חשודים בריגול ובניסיון לערער את אמינות התובעת הראשית במנהל הלאומי נגד שחיתות בוקרשט, רומניה. עובדי בלאק קיוב חשודים בריגול ובניסיון לערער את אמינות התובעת הראשית במנהל הלאומי נגד שחיתות צילום: shutterstock

 

בלאק קיוב הכחישו את ההאשמות נגדם: "בלאק קיוב (Black Cube) מלווה בייעוץ משפטי מקצועי בכל מדינה בה היא פועלת. בשבועות האחרונים ביצעה החברה פרויקט עבור גורמי ממשל ברומניה לאיסוף ראיות המעידות על שחיתות חמורה במערכת הממשל הרומנית. במסגרת הפרויקט, שניים מעובדי החברה, שהגיעו להישגים משמעותיים, נעצרו. העובדים פעלו בהתאם לדין המקומי וכי החשדות הנטענות נגדם הנן בגדר שקר וכזב. אנו סמוכים ובטוחים שהאמת תתברר כבר בימים הקרובים והשניים ישוחררו חזרה לביתם".

 

בתחילת 2014 פורסם שמה של חברת בלאק קיוב כמי שנשכרה בידי נוחי לחקור את עסקיו של מוטי בן משה אגב מאבק השליטה על IDB. החקירה לא העלתה ממצאים חותכים על מקורות הונו של בן משה ובסופו של דבר הפסיד דנקנר את השליטה בחברה לטובת בן משה ואדוארדו אלשטיין.

 

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x