שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

פרשת השחיתות ברומניה: בקשת מעצר לבני שטיינמץ ולשמעון שבס

השניים חשודים יחד עם טל זילברשטיין ומשה אגבי בפרשת שחיתות, שבמסגרתה השתלטו באופן לא חוקי על שטחים עצומים ברומניה. התובע המחוזי במדינה דורש את מעצרם של הארבעה ל-30 יום. החשודים: "סיפור הזוי וממוחזר שאין לנו קשר אליו"

שירות כלכליסט 11:5412.03.16

המנהל הלאומי נגד שחיתות ברומניה (DNA) דורש את מעצרם של הישראלים טל זילברשטיין, שמעון שבס, בני שטיינמץ ומשה אגבי. ארבעתם נמצאים תחת חקירה בפרשת שחיתות ברומניה בחשד להשתלטות לא חוקית על חווה מלכותית ועל חלקת אדמה בגודל של 470 דונם בסנגוס. התובע המחוזי ברומניה דרש את מעצר הארבעה ל-30 יום.

 

על פי כתב האישום, החל מנובמבר 2006 פעל איש העסקים רמוס טרויקה, שנעצר כבר בדצמבר האחרון, ביחד עם זילברשטיין, שבס, שטיינמץ ואגבי לרכישה לא חוקית של נכסים שהנסיך פול הרומני טען באופן לא חוקי ששייכים לו. הקבוצה הציעה כסף או טובות הנאה לרשויות ולמוסדות שבבעלותם הנכסים, וזאת על מנת להשיב אותם לנסיך.  

בוקרשט, רומניה בוקרשט, רומניה צילום: shutterstock

 

לפי הטענות, הנסיך הבטיח לטרויקה ולשותפיו בין 50%-80% מהשווי של הנכסים שיושבו לו, והעביר להם את הנכסים לאחר שקיבל אותם. הונו של שטיינמץ נאמד ב-1.2 מיליארד דולר לפי מגזין פורבס. הוא אחד מהבעלי המניות העיקריים בגבריאל ריסורסס, שמחזיקה ב-80% מפרויקט הכרייה רוסיה מונטנה גולד קורפוריישן.

 

מטעם שטיינמץ וזילברשטיין נמסר בתגובה: "מדובר בסיפור הזוי וממוחזר שאין ולא היה להם קשר אליו. כל פניותנו לשתף פעולה עם החקירה המנוהלת על ידי התובע המקומי של מחוז ברשוב לא נענו. אנו נחושים להיאבק להפרכת הטענות ההזויות ובמידת הצורך לא נהסס לפנות לערכאות בינלאומיות"

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x