שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

לחיות נכון: וינה בראש דירוג הערים הטובות בעולם למגורים

מדד איכות החיים של מרסר בחן את התנאים החברתיים והכלכליים ב-230 ערים בעולם. איזו עיר היא הגרועה ביותר - והיכן ממוקמת תל אביב?

שירות לכליסט 13:1123.02.16
וינה היא העיר הטובה ביותר לחיות בה, בגדד היא הגרועה ביותר ותל אביב ממוקמת במקום ה-104 מתוך 230 הערים שדורגו במדד איכות החיים של מרסר (18th Mercer Quality of Life). תל אביב עלתה מקום אחד מהשנה שעברה אז דורגה במקום ה-105. המדד המפורסם זו הפעם ה-18, בודק את התנאים החברתיים והכלכליים בכל עיר, וכן מדרג אותן לפי איכות הבריאות, החינוך, הדיור ואיכות הסביבה.

 

ערים אירופיות שולטות בדירוג, כשציריך וז'נבה השוויצריות מדורגות במקומות השני והשמיני, בהתאמה. בירת דנמרק, קופנהגן מדורגת תשיעית ושלוש ערים גרמניות מככבות בעשירייה הראשונה: מינכן, דיסלדורף ופרנקפורט במקומות הרביעי, השישי והשביעי. אוקלנד בניו זילנד וונקובר הקנדית במקומות השלישי והחמישי סוגרות את החמישייה הראשונה.

 

לעומת זאת, בקצה השני מדורגות בגדד בעירק, בנגי בירת הרפובליקה המרכז אפריקאית, צנעה (תימן) ופורט או פרינס (האיטי) כערים הגרועות ביותר. הערים הללו מאופיינות במלחמה ובאי יציבות פוליטית. למרבה ההפתעה, דמשק דורגה רק כשביעית הגרועה ביותר, מעל גם חרטום בסודאן ונג'מנה בירת צ'אד.

 

בעוד שווינה נהנית מהבכורה, ערים ידועות יותר כמו לונדון, פריז וניו יורק לא הצליחו להשתחל ל-35 המקומות הראשונים. לונדון דורגה במקום ה-39 ומדורגת במקום הגבוה ביותר מקרב הערים הבריטיות, בעוד שפריז נפלה ב-10 מקומות לעומת השנה שעברה למקום ה-37, בין השאר בעקבות התקפות הטרור בנובמבר. "הירידה של פריז בדירוג נובעת בעיקרה מהתקפות הטרור, אך חשוב להדגיש שנושאי ביטחון זוכים לדירוג גבוה בסל הקטגוריות, כך שגם ההתאמה הקטנה ביותר היא בעלת השפעה גדולה על הדירוג", נכתב בדו"ח.

 

בארה"ב, העיר עם איכות החיים הגבוהה ביותר היא סן פרנסיסקו המדורגת במקום ה-28 כשניו יורק נאלצה להסתפק במקום ה-45. הדירוג הנמוך יחסית של הערים האמריקאיות נובע בעיקר מנושאי ביטחון אישי רעוע ופשע.

 

במקום הראשון: וינה, אוסטריה במקום הראשון: וינה, אוסטריה צילום: theinterrobang

 

מקום שני: ציריך, שוויץ מקום שני: ציריך, שוויץ

 

במקום ה-3: אוקלנד, ניו זילנד במקום ה-3: אוקלנד, ניו זילנד צילום: שאטרסטוק

 

במקום ה-4: מינכן, גרמניה במקום ה-4: מינכן, גרמניה צילום: Flickr

 

במקום ה-5: ונקובר, קנדה במקום ה-5: ונקובר, קנדה

 

במקום ה-6: דיסלדורף, גרמניה במקום ה-6: דיסלדורף, גרמניה צילום: arrivalguides

 

במקום ה-7: פרנקפורט, גרמניה במקום ה-7: פרנקפורט, גרמניה צילום: flysaa

 

במקום ה-8: ז'נבה, שוויץ במקום ה-8: ז'נבה, שוויץ

 

במקום ה-9: קופנהאגן, דנמרק במקום ה-9: קופנהאגן, דנמרק צילום: שאטרסטוק

 

במקום ה-10: סידני, אוסטרליה במקום ה-10: סידני, אוסטרליה צילום: שאטרסטוק

 

 

דמשק, סוריה. מדורגת במקום ה-7 מהסוף דמשק, סוריה. מדורגת במקום ה-7 מהסוף צילום: ויקימדיה

 

 

בגדד, עירק. ממוקמת אחרונה בדירוג בגדד, עירק. ממוקמת אחרונה בדירוג צילום: imgur

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x