$
חברה וסביבה

עתיד קודר? דו"ח חדש קובע: ב-2116 החיים יהיו מהנים ונטולי דאגות

גורדי שחקים ייבנו מתחת לפני הים, הקירות יתאימו עצמם למצב הרוח של הדיירים, רחפנים יטיסו את התושבים לכל מקום - גם למאדים, ורוב האנשים יעבדו רק 3 ימים בשבוע. הצצה לחיים שלנו בעוד 100 שנה

שירות כלכליסט 21:0220.02.16

בסרטי מדע בדיוני כמו בלייד ראנר ערי העתיד מוצגות כמקומות מאיימים ומפחידים, זאת על אף הנוכחות של טכנולוגיה מתקדמת ביותר. אך ייתכן בכלל שהחיים בעוד מאה שנים יהיו דווקא מלאי הנאה, כולל פחות עבודה וחופשות בקרוואנים מוטסים, כך לפחות מעריכים בדו"ח "עתיד הדברים החכמים" (The Smart Things Future Living Report) שהופק בהזמנת סמסונג. תחזיות נוספות שמפורסמות בדו"ח כוללות גורדי שחקים גבוהים במיוחד, מגורים בבועות תת ימיות המלאות ברהיטים חכמים וגמישים ושבוע עבודה של שלושה ימים בלבד.

 

מחברי הדו"ח, מדענית החלל ד"ר מאגי אדרין-פוקוק, האדריכלים העתידניים ארתור מאמו-מאני וטובי בורג'ס ומומחי האורבניזם לינדה איטקין ואלס לקלרק, טוענים כי האופן שבו אנחנו חיים, עובדים ומשחקים ישתנה ללא היכר במאה השנים הבאות.

 

התחזיות בדו"ח מעוצבות לפי נתוני העיר לונדון, והן מבוססות על הרעיון שערים יהפכו צפופות מבחינת מספר האנשים שיגורו בהן והסביבה תשתנה. לכן, האדריכלים יצטרכו לפנות לפתרונות תת קרקעיים ולבנות מגדלים גבוהים יותר ויותר, כדי למצוא מקום לכולם.

 

השימוש בננו חומרים יעזור למהנדסים ליצור מבני על הגבוהים בהרבה מכפי שאנחנו מכירים כיום, בעוד שמגדלים של 25 קומות יבנו מתחת לקרקע.

 

ערים תת ימיות. צפויות להפוך למציאות כבר ב-2116 ערים תת ימיות. צפויות להפוך למציאות כבר ב-2116 הדמיה: Samsung Smart Things

 

ערים תת ימיות מופיעות הרבה בסרטי מדע בדיוני, וצפויות להפוך למציאות כבר ב-2116, הן אפילו יבנו מהמים עצמם, שיצרו אטמוספירה נושמת. הבתים והדירות בערים תת הימיות יצוידו ברהיטים שהודפסו במדפסת תלת מימד, כולל קירות חכמים שישנו צורה כדי לספק עוד מקום או מדפים. "לא יהיה צורך לעצב את הבתים, מכיוון שהקירות, הרצפות והתקרות יתאימו עצמם למצב הרוח שלכם", נכתב בדו"ח.

 

המטבח יראה גם שונה לגמרי בעוד מאה שנים. מדפסות יחליפו את התנורים, והדיירים יוכלו להוריד מנות של שפים מפורסמים ולהדפיס ארוחת קורדון בלו בלחיצת כפתור. אנשי מקצוע נוספים שיהיו זמינים בבית הם רובוטים – רופאים, שיספקו אבחנה דיגיטלית ויספקו תרופות לפי הצורך.

 

גורדי השחקים של העתיד. הקירות החכמים ישנו צורה כדי לספק עוד מקום או מדפים גורדי השחקים של העתיד. הקירות החכמים ישנו צורה כדי לספק עוד מקום או מדפים הדמיה: Samsung Smart Things

 

חיי העבודה ישתנו בעזרת הולוגרמות שיאפשרו לעובדים להשתתף וירטואלית בפגישות "ולהיות באינטראקציה אמיתית עם החברים לעבודה כאילו הם כולם נמצאים באותו חדר, מבלי שיצטרכו לעזוב את הבית", מציינים בדו"ח. התחזית היא ששבוע העבודה יתקצר, הודות לזמן שחוסכים בנסיעות לעבודה ולפגישות.

 

חופשות יעברו לשמיים. אנשים יטיילו ברחפנים אישיים שחזקים מספיק לסחוב בית שלם ברחבי העולם. יעדי החופשות עשויים אף לכלול את הירח או את מאדים, שכן המומחים חוזים שיוקמו מושבות אדם בכוכבים האלה עד 2116.

 

אנשים יטיילו ברחפנים אישיים שחזקים מספיק לסחוב בית שלם ברחבי העולם אנשים יטיילו ברחפנים אישיים שחזקים מספיק לסחוב בית שלם ברחבי העולם הדמיה: Samsung Smart Things

 

במקביל לפרסום הדו"ח נערך גם סקר בקרב 2,000 בריטים שהתבקשו לחזות אילו מהתרחישים אכן יקרו בעתיד. מחצית מהמשתתפים העריכו כי פגישות וירטואליות יתקיימו בעתיד, טיסות מסחריות לחלל וקירות משתנים בבתים נחשבו גם לתרחיש אפשרי ביותר.

 

"החיים שלנו כיום שונים לגמרי מכפי שהיו לפני 100 שנים. האינטרנט שינה את הדרך שבה אנחנו מתקשרים, לומדים ושולטים על חיינו", סיכמה אדרין-פוקוק, ממחברי המחקר. "במאה השנים הבאות נחווה שינויים ססמיים נוספים בצורת החיים וההתקשרות עם הסביבה".

 

בשנת 2116 תגיעו לירח - כך לפחות על פי מחברי הדו"ח בשנת 2116 תגיעו לירח - כך לפחות על פי מחברי הדו"ח הדמיה: Samsung Smart Things

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x