$
בשולי החדשות

השירים שביל גייטס היה לוקח איתו לאי בודד

מ-Under Pressure של דיוויד בואי וקווין ועד ל-One של U2. בראיון נדיר שהעניק מייסד מיקרוסופט והאיש העשיר בעולם, ל-BBC הוא פירט את הבחירות המוזיקליות שלו והסביר את הקשר שלהן לאנשים ולרגעים ששינו את חייו

שירות כלכליסט 21:3402.02.16
אם הייתם תקועים על אי בודד, איזה שירים הייתם רוצים לשמוע? את השאלה הזו בדיוק שאלו ב-BBC את ביל גייטס.

 

בראיון הנדיר שהעניק האיש העשיר בעולם, היא פירט את הבחירות המוזיקליות שלו והסביר את הקשר שלהן לאנשים ולרגעים ששינו את חייו.

 

הוא סיפר לדוגמה שבעזרת שיר חיזר אחרי אשתו מלינדה. הוא אמנם מתעדכן בלהיטים החדשים דרך ילדיו, אך מודה שהשירים הישנים והקלאסיים מחזירים אותו לימי נעוריו, אז בחורות ומכוניות היו כל מה שעניין אותו.

 

גייטס חושף בראיון גם חיבה למחזות זמר ולדיסקו.

 

השירים שביל גייטס היה לוקח איתו לאי בודד:

 

Under Pressure, דיוויד בואי וקווין: "בשנות ה-20 וה-30 בחיי, עבדתי הרבה. אבל כל כמה סופי שבוע היינו יוצאים לרקוד, והשיר הזה מזכיר לי את ימי הדיסקו האלה", סיפר גייטס. בימיה הראשונים של מיקרוסופט, גייטס כמעט ולא יצא לחופשות, אך הוא מודה שאינו שופט את העובדים בחברה לפי הסטנדרטים שלו. "הכרתי את לוחיות הרישוי של כולם, יכולתי להסתכל בחניון ולראות מתי אנשים מגיעים. בסופו של דבר נאלצתי לשחרר, שכן החברה הגיעה לגודל סביר".

 

 

Blue Skies, ווילי נלסון: "אני ואשתי מלינדה מאד אוהבים את ווילי נלסון. כמתנת הפתעה לה ביקשתי ממנו שיופיע בלילה לפני החתונה שלנו. ישבנו בחוף בהוואי והוא ניגש אלינו עם הגיטרה שלו. אמרתי לה: "הנה הוא, בואי נבקש ממנו שישיר לנו". גייטס מספר שכשהם רק התחילו לצאת, בכלל לא חשב שמערכת היחסים תסתיים בנישואים, הרי הוא היה מרוכז כולו בעבודה. "לא תכננתי להתחתן או לעשות ילדים, אבל הנחתי שבסוף זה יקרה והיא הגיעה בתזמון מושלם, והתאהבנו".

 

 

Sing, אד שירין: "הילדים שלי בני 19,16 ו-13 מרעננים את הטעם המוזיקלי שלי...וזה שיר שהבת שלי פיבי בת ה-13 אוהבת".

 

Are You Experienced, ג'יימי הנדריקס: "פול אלן אהב לצחוק עלי בגלל שאני צעיר יותר והיה צועק עליי "האם אתה מנוסה" כשם השיר". גייטס ואלן הקימו יחד את מיקרוסופט, ואלן אף שילם 2 מיליון דולר עבור גיטרה ששימשה את הנדריקס בפסטיבל וודסטוק ב-1969.

 

One, U2: "פול אלן הציע לי לפגוש את בונו, אבל לקח לי זמן לעשות את זה, כשזה כבר קרה הופתעתי לטובה מהאופן בו הוא מסתכל על הבריאות העולמית, והקמנו שותפות. הוא מדהים לגמרי".

 

בונו וגייטס בונו וגייטס צילום: בלומברג

 

Two of Us, ביטלס: השיר הזה מזכיר לגייטס את יריבו משכבר הימים, סטיב ג'ובס. "במשך תקופות מסוימות היינו בני ברית שעובדים ביחד. כתבתי תוכנה עבור מחשב אפל II המקורי. הוא היה יכול להיות קשוח נורא לפעמים, ומעודד ברגעים אחרים".

 

ביטלס ביטלס צילום: Granada TV

 

How Can Love Survive מצלילי המוזיקה: "אני ומלינדה אוהבים את צלילי המוזיקה. כשפגשתי את וורן באפט, אשתו סוזי שרה שיר שלא הכרנו כי הוא היה במחזמר ולא בסרט. זה שיר חמוד, אז הפכנו אותו לאחד האהובים עלינו".

 

ג'ולי אנדרוז מתוך צלילי המוזיקה ג'ולי אנדרוז מתוך צלילי המוזיקה צילום: 20th century fox

 

My Shot מהמחזמר המילטון: "המחזמר עוסק באדם צעיר שמחליט לקחת סיכון ומנסה לעשות משהו חדש ומשונה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x