$
כלכלה ומדיניות

מלחמת הכוכבים: המכירות המוקדמות בארה"ב - כבר מעל 100 מיליון דולר

המכירות של הכרטיסים ל"הכוח מתעורר" גבוהות ב-20% מהמכירות המוקדמות לפני הקרנת הסרט פארק היורה, וכפולות מהמכירות של "הנוקמים", שני הסרטים המצליחים ביותר עד כה השנה

שירות כלכליסט 16:3516.12.15

הסרט השביעי בסדרת מלחמת הכוכבים, "הכוח מתעורר", עוד לא החל בהקרנות המסחריות, אך הוא כבר מעורר גלים ברחבי התעשייה כולה. הקרנת הבכורה של הסרט היתה שלשלום וממחר יחלו ההקרנות המסחריות.

 

במגזין 'הוליווד ריפורטר' דיווחו כי המכירות המוקדמות בצפון אמריקה עקפו את רף ה-100 מיליון דולר. באתר מכירות הכרטיסים MovieTickets.com ציינו כי המכירות של הכרטיסים לסרט גבוהות ב-20% מהמכירות המוקדמות לפני הקרנת הסרט פארק היורה, וכפולות מהמכירות של "הנוקמים", שני הסרטים המצליחים ביותר עד כה השנה.

 

מלחמת הכוכבים, "הכוח מתעורר" מלחמת הכוכבים, "הכוח מתעורר"

 

במקביל, האנליסטים מפרסמים תחזיות לגבי ההכנסות בסוף השבוע הראשון להקרנת הסרט, שנעות בין 240-170 מיליון דולר בקופות בארה"ב לבדה. ההישגים של הסרט הופכים מרשימים אף יותר כשלוקחים בחשבון שלרוב סרטים שיוצאים בדצמבר לא זוכים להצלחה מרובה, זאת מכיוון שהצרכנים עסוקים יותר בהכנות לקראת חג המולד ובנסיעות מתוכננות לחופשה. היוצא מהכלל בנושא זה הוא אווטאר, שעלה לאקרנים בדצמבר 2009, והכניס 2.8 מיליארד דולר במכירות כרטיסים ברחבי העולם.

 

עם זאת, בסוף השבוע הראשון להקרנתו הכניס הסרט סכום צנוע יחסית של 77 מיליון דולר. "אני חושב שללא ספק הסרט ישבור את שיא ההכנסות לדצמבר. מעולם לא היה לנו בצפון אמריקה סרט שפתח בדצמבר והכניס מעל 100 מיליון דולר, אבל זה יקרה עם מלחמת הכוכבים", הכריז עוד האוגוסט פול דרגרבדיאן, אנליסט מדיה בכיר בחברת רנטראק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x