$
חברה וסביבה

בעקבות הסערה: תפורק העמותה למאבק בהשמנה שמומנה על ידי קוקה קולה

"גלובל אנרג'י בלאנס נטוורק" תחדל מפעילותה, לאחר שבשבוע שעבר פורסמו מיילים שלפיהם קוקה קולה היתה גורם מרכזי בבחירת ראשי העמותה והציעה תכנים

שירות כלכליסט 11:3102.12.15

העמותה למאבק בהשמנה שקוקה קולה מימנה תפורק לאחר גילויים לגבי מעורבותה של יצרנית המשקאות בפעילות העמותה.

 

העמותה, "גלובל אנרג'י בלאנס נטוורק" (Global Energy Balance Network ), הודיעה באתר החברה ש"תחדל מפעילותה בשל המשאבים המוגבלים". ההחלטה נכנסה לתוקפה מיידית.

 

העמותה טענה בעבר שקיבלה "מתנה בלתי מוגבלת" מקוקה קולה אולם שלחברה "אין השפעה" על פעילותה של העמותה.

 

רונה אפלבאום המדענית הראשית של קוקה-קולה העולמית רונה אפלבאום המדענית הראשית של קוקה-קולה העולמית צילום: בלומברג

 

אף על פי כן, בשבוע שעבר, סוכנות ה"אסוסייטד פרס" דיווחה על תכתובת דוא"ל המוכיחה שחברת קוקה קולה שיחקה תפקיד מרכזי בבחירת ראשי העמותה, ושהיא ערכה את נוסח הצהרת היעדים של העמותה וכן הציעה תכנים לאתר העמותה.

 

כאשר נשאל לגבי חילופי מיילים אלו, השיב מנכ"ל קוקה קולה מוטהאר קנת בהצהרה שאכן אין די שקיפות בהתנהלותה של העמותה מול קוקה קולה. החברה אמרה לסוכנות הידיעות כי היא מקבלת את התפטרותה של סמנכ"לית הבריאות והמדע של החברה, רונה אפלבאום, ששימשה כמקשרת של החברה עם העמותה. קוקה קולה הודיעה כי סיימה את התקשרותה עם העמותה.

 

קוקה קולה אמרה אתמול שאין לה תגובה בעניין והפנתה את הבקשות לתגובה לאוניברסיטת דרום קרוליינה שבה עובד הפרופסור שעומד בראש עמותת "גלובל אנרג'י". לאחר הגילויים על הקשר של קוקה קולה עם העמותה, הודיעה האוניברסיטה כי היא משיבה לקוקה קולה את התרומה בסך מליון דולר בשל המהומה שהעניין מעורר.

 

נציג האוניברסיטה טרם הגיב לעניין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x