$
תעשייה ופיננסים

רופרט מרדוק: "הטריביון יימכר לפירמה גדולה בוול סטריט"

איל העיתונות ויו"ר ניוז קורפ טוען שיש בידיו מידע מוצק, שקבוצת העיתונות טריביון עומדת להירכש ותופרד מהלוס אנג'לס טיימס

שירות כלכליסט 13:3028.11.15

איל התקשורת, רופרט מרדוק הצהיר ביום שישי כי יש לו מידע מוצק שקבוצת העיתונות "טריביון" עומדת להירכש ותופרד מה"לוס אנג'לס טיימס".

 

מרדוק, יו"ר "ניוז קורפ", המפרסמת את ה"וול סטריט ג'רנל" העלה הודעה לטוויטר שהטריביון יימכר ל"פירמה גדולה בוול סטריט". ה"טיימס" - אחד מהעיתונים הגדולים והיוקרתיים בארה"ב - יימכר לקבוצת משקיעים מקומיים וביניהם איש העסקים והפילנתרופ אלי ברוד. מרדוק לא הוסיף פרטים כגון זהות הרוכש של הטריביון, הכולל את ה"שיקגו טריביון", ה"אורלנדו סנטניאל" וה"הארטפורד קוראנט".

 

שיקגו טריביון שיקגו טריביון צילום: בלומברג

 

לא התקבלה תגובה מה"טריביון", אולם העיתון החל במהלכים לאחרונה שכוונו להגדלת ערכו לפני מכירתו. על פי ה"טריביון", מספר העובדים יצומצם ב-7%, רבים מהם מה"טיימס", שם עזבו רבים מצוות העורכים של העיתון.

 

בנוסף, התגלעו מחלוקות בין ה"טיימס" ל"טריביון". בספטמבר פיטר הטריביון את המו"ל של הטיימס, אוסטין בוטנר. באותו החודש, דיווח ה"פייננשל טיימס" שברוד ספג תבוסה בניסיון לרכוש את ה"טיימס".

 

ברוד, מייסד-שותף של חברת נדל"ן KB Homes, הוא אספן אומנות נלהב שבין השאר הקים מוזיאון אומנות רחב היקף הקרוי על שמו. הוא גם פעיל ביוזמות חינוך ציבוריות.

x