$
כלכלה ומדיניות

אימיילים חושפים: קוקה-קולה פעילה בעמותה אמריקאית שנלחמת בהשמנה

עפ"י המידע מתברר כי חברת המשקאות היתה מעורבת בבחירת ראשי העמותה, ערכה את הצהרת הכוונות שלה והציעה מאמרים וקטעי וידאו לפרסום באתר העמותה

שירות כלכליסט 12:4724.11.15

עמותה אמריקאית שנאבקת בהשמנת יתר, קיבלה תרומה של 1.5 מיליון דולר מחברת קוקה-קולה. בשל ביקורת ציבורית, הודיעה העמותה כי החזירה את התרומה. עתה מתברר כי  שיחקה תפקיד משמעותי בהקמתה.

 

אימיילים שהגיעו לסוכנות AP, מלמדים שקוקה-קולה היתה מעורבת בהקמת העמותה, שבראשה עומד פרופ' מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת קולורדו, וכי ניהלה מגעים עם העמותה להתוויית פעילותה.

 

 צילום: shutterstock

 

קוקה-קולה סייעה בבחירת ראשי העמותה, ערכה את נוסח הצהרת המטרה של הארגון והציעה מאמרים וקטעי וידאו לפרסום באתר העמותה.

 

באחד מהאימיילים סיפר נשיא העמותה למנהל בכיר בקוקה-קולה כי "אני רוצה לסייע לחברה שלכם להחליף את התדמית הבעייתית שלה לכזו של חברה המביאה לצרכן מוצרים חשובים ומהנים".

 

גם למנהליה הבכירים של קוקה-ולה היו תקוות משיתוף הפעולה – הצעה מצד החברה התוותה חזון שבו תמצב עצמה החברה כמקור שאליו פונה התקשורת לקבלת תגובות בכל הנוגע להשמנת יתר.

 

בתזכיר נאמר שהחברה תנצל את פלטפורמת הרשתות החברתיות כדי להריץ קמפיין בסגנון נגד "צווחותיהם של קנאי הבריאות הציבורית" הדורשים מיסוי על מזונות שהוגדרו כבלתי בריאים.

 

מנכ"ל קוקה-קולה מוטהאר קנת אמר ל-AP כי "ברור לנו כעת כי לא הייתה שקיפות מספקת בנוגע למעורבותנו בעמותת Global Energy Balance Network".

 

קוקה-קולה משתפת פעולה זה זמן מה עם מומחים אקדמיים כדי לקדם את גישותיה. אולם שיתופי פעולה אלו לפעמים מטשטשים את הגבולות בין ממצאים מדעיים לשיווק. בפברואר למשל, כמה מומחי בריאות וכושר העלו לרשת פוסטים לחיים בריאים ובהם בין השאר המלצה לצרוך פחית קטנה של קולה בתור חטיף קטן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x