$
תעשייה ופיננסים

נשבר שיא העולם: יהלום כחול נדיר נמכר ב-48.4 מיליון דולר

מדובר ביהלום נטול פגמים לחלוטין שנמכר לאיש עסקים מהונג קונג. סכום המכירה נחשב לשיא חדש במכירה פומבית של אבן חן כלשהי

שירות כלכליסט 10:5712.11.15

"בלו מון דיימונד" (Blue Moon Diamond) – יהלום נדיר ביותר נטול פגמים לחלוטין – נמכר אתמול במכירה פומבית תמורת 48.4 מיליון דולר לאיש עסקים מהונג קונג.

 

היהלום, שליטושו הוא בצורת כרית, משובץ בטבעת, בעל דרגת עומק הצבע והצלילות הגבוהה ביותר, "פנסי בלו (Fancy Vivid Blue) ומשקלו 12.03 קראט (קראט אחד שווה ל-200 מיליגרם). הערכת שווי היהלום טרם המכירה עמדה על 55-34 מיליון דולר.

 

סכום המכירה נחשב שיא חדש למכירת אבן חן במכירה פומבית, כך הודיע בית המכירות סות'ביס בניו יורק, שטיפל במכירה.

 

"זהו מחיר שיא לאבן חן" אמר דייוויד בנט, יו"ר עולמי של החטיבה הגלובלית לתכשיטים של בית המכירות סות'ביס, לקהל הגדול שהצטופף אולם המכירות בג'נבה.

 

היהלום שנמכר אתמול היהלום שנמכר אתמול

 

"יהלומים הם השקעה בטוחה"

במקביל, ביום שלישי האחרון, נרשמה מכירה נוספת של יהלום ורוד נדיר שנמכר תמורת 28.55 מיליון דולר בבית המכירות המתחרה, כריסטיס. היהלום המשובץ בטבעת נמכר במכירה החצי שנתית של בית המכירות, שגם כן נערכה בג'נבה.

 

גם יהלום זה נרכש על-ידי רוכש אנונימי מהונג קונג, כאשר משקלו עמד על 16.08 קראט. הוא משובץ בטבעת פלטינה וזהב ומוקף שורה כפולה של יהלומי פאבה לבנים. הערכת השווי טרם המכירה של היהלום עמדה על 28 מיליון דולר. מקורו של היהלום וזהותו של הרוכש לא נמסרו.

 

"זהו מחיר שיא לאבן באיכות כזו, וזאת הודות לצבע. ישנם מעט מאוד יהלומים ורודים כאלו בעולם", אמר יו"ר חטיבת מוצרי היוקרה של בית המכירות כריסטיס. "יש המון כסף בעולם כעת ויצירות אמנות, יהלומים ותכשיטים הם השקעה בטוחה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x