$
כלכלה ומדיניות

כלכלת זמביה קורסת, ומה הפיתרון שמציע הנשיא? תפילה וצום

זאת לאחר שתפוקת הנחושת במדינה הצטמצמה על רקע האטה בשוק הסחורות והמטבע קרס; מנהיג מקומי על החלטת הממשלה: "אידיוטים, אם אלוהים גרם לסבל הזה - למה לבקש ממנו לשנות את המצב?"

שירות כלכליסט 10:3617.10.15
גם זו שיטה להתמודד עם הידרדרות הכלכלה: נשיא זמביה אדגר לונגו הכריז על יום תפילה לאומי כדי לשנות את מצבה הכלכלי, כך על פי דיווחים במדינה. המצב הוחמר בשל הירידה במחירי הסחורות הגלובליים וההאטה בסין, שהביאו לקריסה בערכו של המטבע המקומי.

 

נחושת. ההאטה בשוק הסחורות פגעה בזמביה נחושת. ההאטה בשוק הסחורות פגעה בזמביה צילום: בלומברג

 

 

עיתון ה"פוסט" של זמביה, מדווח שעל רקע צמצום תפוקת הנחושת במדינה והורדת דירוג האשראי הריבוני שלה על ידי סוכנויות הדירוג מודי'ס ו-S&P, הנשיא לונגו קרא ליום תפילה וצום למען שיפור התנאים הכלכליים. אולם קריאתו של לונגו זכתה לביקורת נרחבת ואף לתגובות עוינות במדינה.

 

 

 

מוקדם יותר השבוע, שר העבודה של זמביה, פאקסום שמנדה, צוטט ב"פוסט" לאחר שאמר כי "עם חוכמתנו שלנו, נכשלנו. משום כך אנו מבקשים את התערבותו של האל". אולם בראיון עם מנהיג אחד השבטים הגדולים במדינה, גינה המנהיג את קריאתו של לונגו וכינה את חברי מפלגתו "אידיוטים". "לצום ולהתפלל למה? לנס כלכלי? אם אלוהים גרם לסבל הזה אז בשביל מה לחזור אליו ולבקש ממנו לשנות את המצב?" אמר ל"פוסט" צ'יף נטמבו, מנהיג הפרובינציה בצפון מערב המדינה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x