שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

ג'יי פי מורגן ישלם 600 מיליון דולר בעקבות תביעה נגדו על פגיעה בתחרות

התשלום הינו חלק מהסדר משפטי בגובה 1.86 מיליארד דולר שבו יישאו 10 בנקים גדולים. בתביעה נגדם נטען כי הבנקים עשו יד אחת ופגעו בתחרות בשוק הביטוח מפני פשיטות רגל, המגלגל טריליוני דולרים. מורגן סטנלי וגולדמן זאקס ישלמו 230 מיליון דולר ו-175 מיליון דולר, בהתאמה

בלומברג 20:4502.10.15

הבנק האמריקאי ג'י.פי.מורגן ישלם קרוב לשליש מההסדר בגובה 1.86 מיליארד דולר ליישוב תביעה במסגרתה נטען כי עשרה בנקים גדולים קשרו קשר להגביל את התחרות בשוק הביטוח מפני פשיטת רגל (CDS), כך מסרו גורמים המקורבים לנושא. לדבריהם, ג'י.פי.מורגן ישלם 595 מיליון דולר. החלק של הבנק בתשלום מבוסס בעיקרו על הערכות לגבי הנתח של הבנק בשוק זה. התביעה נגד הבנקים הוגשה על ידי קבוצה של משקיעים, ביניהם קרן הפנסיה של עובדי מחוז לוס אנג'לס.

 

בנק ברקליס. ייאלץ להיפרד מ-175 מיליון דולר בנק ברקליס. ייאלץ להיפרד מ-175 מיליון דולר צילום: בלומברג

 

על פי המקורבים, מורגן סטנלי, ברקליס וגולדמן זאקס ישלמו 230 מיליון דולר, 175 מיליון דולר ו-164 מיליון דולר, בהתאמה. בנוסף, קרדיט סוויס, דויטשה בנק ובנק אוף אמריקה ישלמו 160 מיליון דולר, 120 מיליון דולר ו-90 מיליון דולר, בהתאמה. BNP פאריבה, UBS, סיטיגרופ, רויאל בנק אוף סקוטלנד ו-HSBC ישלמו כל אחד פחות מ-100 מיליון דולר במסגרת ההסדר.

 

ההסדר התקבל לאחר שנים של דיונים משפטים בין קרנות גידור, קרנות פנסיה, בנקים קטנים ומשקיעים אחרים, שהגישו את התביעה כקבוצה נגד הבנקים.טענת התובעים הייתה שהבנקים הבינלאומיים, וכן מרקיט גרופ – ספקית מידע לשוק הביטוח מפני חדלות פירעון שבה יש לבנקים אחזקות – קשרו קשר לשלוט בנתונים הנוגעים לשוק זה, המגלגל טריליוני דולרים, זאת בניגוד לחוקי ההגבלים העסקיים בארה"ב.

 

"אנחנו מחכים לתגובת בית המשפט על ההסדר, ומצפים לסיום הנושא החשוב הזה", הגיבו דן ברוקט וברוס סימון, עורכי הדין שייצגו את התובעים.

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x