שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

מתקפת סייבר: ג'ון מקאפי הכריז על התמודדות בבחירות לנשיאות ארה"ב

מייסד חברת האנטי וירוס הקרויה על שמו ומי ששב רק לאחרונה לארה"ב לאחר שהסתבך עם הרשויות בבליז החושדות בו ברצח שכנו מקים כעת את "מפלגת הסייבר". בראיון ל-CNN הוא מתרברב: "אני אנצח כי יש לי הקולות הדרושים"

שירות כלכליסט 12:4009.09.15
רשימת המועמדים לנשיאות ארה"ב גדלה שוב. ג'ון מקאפי, שהקים את תכנת האנטי וירוס הקרויה על שמו ושב לאחרונה לארה"ב לאחר שהרשויות בבליז חושדות בו ברצח שכנו, הודיע ל-CNN כי בכוונתו להתמודד על נשיאות ארה"ב בבחירות שיתקיימו בנובמבר 2016. אולם בניגוד למתמודד צבעוני אחר – דונלד טראמפ שמתמודד מטעם המפלגה הרפובליקנית – מקאפי עומד להקים מפלגה משל עצמו בשם "מפלגת סייבר". לדבריו, הוא קיבל את ההחלטה לאחר שזכה לתמיכה מצד "כמעט כל מי" שהוא מכיר ופוגש. "יש לי רשת מחתרתית של מעריצים. אני יכול להבטיח לכם שאנצח כי יש לי את הקולות הדרושים".

 

מקאפי הוסיף וציין כי במרכז הקמפיין שלו תעמוד הישירות המאפיינת אותו והנכונות שלו לענות על כל שאלה בנוגע "לעבר הצבעוני שלי", שכולל, כאמור, בריחה מהרשויות בבליז המאשימות אותו ברצח.

 

מקאפי. "יש לי רשת מחתרתית של מעריצים" מקאפי. "יש לי רשת מחתרתית של מעריצים" צילום: בלומברג

 

מקאפי טוען כי עליו להתמודד מכיוון שממשלות ברחבי העולם איבדו קשר עם הציבור. "אנחנו מאבדים את הפרטיות בקצב מסוכן – לא נותרה לנו כלל פרטיות", אמר. "ויתרנו על כל כך הרבה לטובת אשליית הביטחון, אך הממשלה שלנו לא מתפקדת". לטענתו, המאמץ להתמודד עם איומי הטרור הוביל לכך שהאזרחים נמצאים תחת מעקב. "הממשלה יכולה לרגל אחרי האנשים באמצעות המכשירים הניידים שלהם בזמן שהם מבלים עם המשפחה שלהם". עם זאת, ציין כי הממשל האמריקאי לא מתפקד וסובל "מהבנה לקויה לגבי הטכנולוגיה הבסיסית שמנהלת את העולם".

 

מנגד, הוא הצליח להחמיא להילארי קלינטון, המתמודדות על ראשות המפלגה הדמוקרטית, ושיבח את האופן בו היא "מתמודדת בחינניות עם ביל". הוא המשיך במחמאות גם כלפיו של טראמפ, שלדבריו הוא מועמד מוביל "שהיה מנצח לולא נכנסתי למרוץ".

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x