שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

חוק חדש יחייב בנקים שוויצרים לפרסם נתונים על 'חשבונות רדומים' ממלחה"ע השנייה

החשבונות הפכו לנושא רגיש בעקבות תביעה שהגיש הקונגרס היהודי העולמי להשבת נכסי קורבנות השואה ב-1995; בארגון הבנקים השוויצריים הסבירו כי החשבונות המדוברים "לא קשורים לנאצים, הן מבחינה כרונולוגית והן מבחינה גיאוגרפית"

שירות כלכליסט 14:5004.05.15

הבנקים בשוויץ יחויבו לפרסם נתונים אודות "חשבונות רדומים" שנפתחו לפני 60 שנה, כך עולה מחוק חדש במדינה. על פי הערכות מדובר באלפי חשבונות שנפתחו על ידי אזרחים שוויצרים ואחרים. הבנקים יידרשו לאתר את בעליהם או המוטבים של חשבונות שבהם 500 פראנק שוויצרי (533 דולר) ומעלה. על פי דוברות ארגון הבנקים השוויצריים החשבונות המדוברים "לא קשורים לנאצים, הן מבחינה כרונולוגית והן מבחינה גיאוגרפית".

 

חשבונות הבנק הרדומים בשווייץ הפך לנושא רגיש עבור המדינה מאז הוגשה תביעה להשבת הנכסים של קורבנות השואה לבעליהם על ידי הקונגרס היהודי העולמי ב-1995.

 

עד כה נמצאו בעליו של חשבון עלום אחד. הוא נפתח על-ידי אזרח גרמני בשנת 1940 ויש בו למעלה מ-1,000 פרנק שוויצרי.

 

ההגנה המסורתית של חוקי החשאיות שאפשרו לבנקים לשמור את שמות בעלי החשבונות שלהם בסוד, אך זו זוכה לביקורת חריפה בטענות שכך מסייעים הבנקים ללקוחותיהם להתחמק מתשלום מיסים.

 

על פי הדוברות, הנתונים החדשים חשובים עבור הבנקים משום שהם מאפשרים להם "לערוך חיפוש נרחב אחר המוטבים של ההון שלא נדרש בטרם יועבר הכסף לממשלה".

 

בנק HSBC בשוויץ בנק HSBC בשוויץ צילום: איי אף פי

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x